- 84 - APRIL-MEI 20. Generaal M. J. P. F. Koenig, opperbevelhebber der Franse troepen in de Franse zone van Duitsland, bezoekt de Stormschool te Bloemendaal. 28. t De heer J. Rypperda Wierdsma, Aerdenhout, oud directeur van de Holland-Amerika Fijn. 29. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het Ge meentelijk Waterbedrijf biedt het personeel een tegel tableau aan, dat geplaatst is in het gebouw aan de Kam persingel. j" Jan Post, koordirigent. 30. Ter inleiding van de viering van het vijftigjarig bestaan van de Kathedraal aan de Leidsevaart wordt in het Con certgebouw een gala-avond gehouden (zie 1 Mei). MEI 1. Mgr J. P. Huibers opent in het bisschoppelijk museum een tentoonstelling, gewijd aan het jubileum van de Ka thedraal (zie 2 Mei). f De heer E. J. Weenink, Aerdenhout, directeur van Geo Wehry en Go te Amsterdam. De Leidsevaart wordt hoofdverkeersweg. 2. De Kathedraal verheven tot Basiliek. 4. Mr Dr P. J. Witteman, minister van Binnenlandse Zaken, onthult op de Vrijheidsdreefte Heemstede een monument. Op enige plaatsen worden de gevallenen uit de oorlog herdacht. Majoor J. H. A. K. Gualthery van Weezel, comman dant van de Stormschool, is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De Noordhollandse Vereniging tot bestrijding der tuber culose herdenkt haar veertigjarig bestaan in 'Lion d'Or'; de voorzitter, Dr L. C. Kersbergen, is veertig jaar be stuurslid. 5. Mgr K. Calewaert, bisschop van Gent, is benoemd tot ere-kanunnik van het bisdom Haarlem. De buurtvereniging Garenkokerskade en omgeving biedt het gemeentebestuur een bloembak aan, welke geplaatst is aan de Kinderhuissingel.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 124