1 - 88 - JULI 4. Het Openluchttheater te Bloemendaal wordt voor het publiek opengesteld. (Zie 1 September). 5. Het is mogelijk van 17 uur tot 8 uur 's morgens automa tisch te telefoneren met Zwolle (A.Z. verkeer)later wordt dit uitgebreid met Middelburg. 6. Verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal; herkozen worden de Haarlemmers, de heren Mr G. Vonk en Th. S. J. Hooy, en voorts Mr J. A. H. J. S. Bruins Slot te Aerdenhout. 8. Bij de verkiezingen voor de Eerste Kamer der Staten Generaal wordt Mr Dr E. Brongersma (Partij van de Arbeid), Heemstede herkozen en gekozen Mr Dr P. J. Witteman (Katholieke Volks Partij), Overveen. 9. Op het Wilsonplein wordt een huisje geplaatst, dat ver loot wordt ten bate van het kinderhuis 'Margriet'. (Zie 1 December.) 10. Afscheid van de heer S. A. Wilson als hoofd van de Bloe- mendaalse Schoolvereniging. 12. Aan H. van Donselaar, adjunct-controleur van de Noord-Zuidhollandse Vervoer Maatschappij wordt de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau uitgereikt en aan J. Kneepkens, wagenvoerder, A. F. Slebos, gepensionneerd conducteur en A. M. de JoNG,gepensionneerd ambachtsman,de bronzen me-daille. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot rechter-plaatsver- vanger in de Haarlemse rechtbank Mr J. C. van Pantha- leon baron van Egk, vice-president van de Krijgsraad te velde. 14. De gemeenteraad besluit een geldlening aan te gaan van 100.000,- en verleent een crediet van 160.000,- voor een nieuwe kraanbaan van het Gemeentelijk Electrici- teitsbedrijf. 15. De gemeenteraad van Bloemendaal volhardt in het be sluit tot het slopen van de tolgaarderswoning 'Haring- buys' voor verbetering van de Zandvoorterweg; eervol ontslag wordt verleend aan de heer P. Jongepier, als directeur van het Gas- en Waterbedrijf. 19. Honderd Hongaarse kinderen komen voor een verblyi van een halfjaar in Haarlem aan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 128