- 93 - OCTOBER bebouwing nabij de Vondelweg, Muiderslotweg en Ek sterstraat aan enkele straten, waarvan het tracé is gewij zigd, de namen Muiderslotweg (verlenging), Palamedes- straat en Jephtaplein te geven. 6. De gemeenteraad besluit medewerking te verlenen aan de verbetering van 'Dreefzicht' in Den Hout, gaat geld leningen van 200.000,- en 500.000,- tegen een rente van 2w aan en verenigt zich met het voorstel van B. en W., om een einde te maken aan een overeenkomst van vier eeuwen her met Beverwijk, waarbij Haarlem verplicht was ieder jaar/ 125,- bij te dragen in het trac- tement voor de schoolmeester van Beverwijk. 7. Viering van het vijf en twintig-jarig bestaan van het Seminarie 'Hageveld' te Heemstede. 8. De heer J. P. Sleper, alhier, heeft met de kopergravure 'Apollo, met zijn pijlen de monsterslang Python dodende', de Prix de Rome voor graveerkunst verworven. 9/10. De Noordhollandse Wandelsportbond houdt wandel tochten ter gelegenheid van de inhuldiging, waarvoor Koningin Juliana en Prins Bernhard prijzen hebben be schikbaar gesteld. 10. Mejuffrouw J. Berdenis van Berlekom, oud-directrice van de Meisjes H.B.S., viert haar tachtigste verjaardag. 12. Mevrouw J. W. Baronesse de Vos van Steenwijk opent in restaurant Brinkmann een Dickensmarkt ten bate van de Nederlandse Centrale voor practische werkverruiming en hulpverlening te Groesbeek. De heerj. H. Luijken, afgetreden als voorzitter van de voet balvereniging EDO, wordt benoemd tot ere-voorzitter. 15. f De oudste inwoonster, mejuffrouw C. S.Jansen, die 26 October 101 jaar oud zou worden. In Haarlem is als consumentencrediet een bedrag van 3-551 -5/5,- uitgekeerd aan 9534 credietnemers. 16. f De heer B. W. de Kanter, Den Haag, oud-administra teur van het Nederlandse Rode Kruis en ere-lid van de Haarlemse Roei- en Zeilvereniging 'Het Spaarne'. 17. Honderdzestien woningen van de R.K. Woningbouwver eniging Sint Bavo, gelegen aan en nabij de Muiderslot weg, worden in gebruik genomen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 133