- 95 - NOVEMBER 3. De gemeenteraad besluit aan de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur een bedrag of grond aan te bie den, waardoor de zetel in Haarlem blijft (zie 20 Decem ber); voor de asfaltering van de binnenstad wordt een crediet van f 120.000,— beschikbaar gesteld; de vergade ring verenigt zich in principe tot stichting van een indus trie-flat; het leerplan van het Handelsavondschoolonder- wijs wordt aangepast aan de praktijk; besloten wordt tot de bouw van een Finse school voor openbaar lager onder wijs aan het Christiaan Huijgensplein, over te gaan tot het bouwrijp-maken van gronden in het oostelijk en noordelijk deel, waarvoor een bedrag van ƒ416.000,- nodig is en een extra-bedrag van 250.000,— beschikbaar te stellen voor bestratingen en het verrichten van riolerings werken in Haarlem; voorts gaat de raad leningen aan van 500.000,- en f 100.000,— respectievelijk tegen een rente van 3 en 3J 4. De Vereniging 'Weldadigheid naar vermogen' viert haar zestig-jarig bestaan. 5. In de voormalige vishal op de Grote Markt wordt een vogeltentoonstelling gehouden. Het dertig-jarig bestaan van het Christelijk Lyceum ge vierd. (Zie 27 November.) 8. In perceel Kruisstraat 25 worden het R.K. Middenstands bureau en de instelling 'De open deur' geopend. De plannen in perceel Nieuwe Gracht 7 een Empire Mu seum in te richten kunnen voorlopig niet verwezenlijkt worden; de provincie verhuurt het pand aan een handels onderneming. 9. Geopend wordt het Katholieke Militaire Tehuis 'De Burcht' aan het Begijnehof. 10. In tegenwoordigheid van Prins Bernhard wordt te Over- veen het Centraal Instituut voor opleiding van Sportlei ders geopend. 11. In het gezin W. de Berg, Roskamstraat is een drieling geboren. Benoemd tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau Ds J. C. van Dijk, emeritus-predikant der Nederlands Her vormde gemeente van Bloemendaal.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 135