-98- DECEMBER ig. Opening van het nieuwe terrein van de voetbalclub 'Haarlem' aan de Jan Gijzenvaart. 20. In de vergadering van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur wordt meegedeeld, dat Koningin Juliana het bescherinvrouweschap heeft aanvaard; tot ere-lid wordt benoemd Prinses Wilhelmina en de verga dering besluit in te gaan op het aanbod der Gemeente Haarlem, de zetel alhier te behouden en een tweede beurs in Hillegom te stichten door de bestaande in beheer over te nemen. 22. Verschenen is de gemeentebegroting i949j welke sluit met een bedrag van 24.500.498,-. (vorig jaar 25.427.684,-.) f Ds J. D. van Calcar, emeritus-predikant der Doops gezinde Gemeente te Beverwijk, oud-leraar aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers te Haarlem. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten in het arron dissement te Haarlem Mr H. Lagerwaard. 23. De gemeenteraad van Heemstede stelt een crediet van ƒ54.000,- beschikbaar voor beplanting van de te stichten zwemvijvers nabij het Sportpark. 25. De radio-zender van de Gereformeerde Kerk van Bloe- mendaal wordt weer in gebruik genomen. 27. f De heer M. L. A. Klein, oud-raadslid van Haarlem. Afgevaardigden van de vergadering van de Vereniging voor MULO worden officieel op het Stadhuis ontvangen. De heer O. Huisman neemt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid als hoofdstationschef en wordt opgevolgd door de heer J. Wijmans uit Schiedam. 28. Beëdigd tot advocaat en procureur door de Haarlemse rechtbank Mr F. J. D. Theijse Jr te Bloemendaal. 30. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer A. J. de Landmeter afscheid als griffier van de gemeentesecretarie. 31. f De heer P. S. Hartogh Heys van Zouteveen, gepen- sionneerd luitenant-kolonel der Infanterie. De Kroon vernietigt het raadsbesluit van Haarlem, om te

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 138