dat het nu eens geen beloning of bekroning moest uitkeren aan de ontwerper van een bouwwerk of restauratie, maar aan degeen die deze tot zijn arbeid in staat heeft gesteld. Het bestuur wil de belangstelling voor het levend houden van onze onvolprezen stadskern stimuleren, we willen de burgerij opwekken hun aandeel in de verbetering van ons prachtige stadsbeeld in te zien en evenals onze voorouders, die aan ons zoveel schoons nalieten, moeten wij trachten voor ons nageslacht iets na te laten dat ook waardevol is. Daartoe kan ieder die huizenbezit in de stad heeft medewerken, het behoeft niet alles kostbaar te zijn; dikwijls kan men ook met eenvoudige middelen iets moois maken of iets wat mooi geweest is, maar vervallen is, weer tot leven wekken. De eerste maal is nu deze penning in de algemene ver gadering in aanwezigheid van voorzitter en secretaris van de Schoonheidscommissie op 23 Juli 1948 uitgereikt aan de Ne- derlandsche Katholieke Arbeidersbeweging in het Bisdom Haarlem, afd. Haarlem, voor de restauratie van het pand Smedestraat 23 (eens het woonhuis van Burgemeester Iordens) Deze eenvoudige en waardige gevel ging schuil onder een onooglijke en verwaarloosde verflaag. Met zorg is onder lei ding van architect B. J. J. M. Stevens deze verwijderd en de fraaie oude steen, die aan het oog onttrokken was, kwam nu in al zijn pracht te voorschijn. Gebreken werden hersteld, vakkundig en historisch juist vernieuwd, waardoor het ge bouw in zijn oude glorie nu weer het straatbeeld siert. Moge elk jaar blijken een eigenaar van een pand in de binnenstad voor onze legpenning in aanmerking te komen! G. Friedhoff - 2 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 14