- 4 - aantal autoriteiten, omwonenden en belangstellenden overleg gepleegd en wij mogen aannemen, dat het jaar 1949 uitkomst zal brengen, zodat deze molen, zo schilderachtig gelegen aan het water tegenover Heemstede's schilderswijk, ons geen zorgen meer behoeft te baren. v Onze bemoeienissen gingerKverdcr uit naar het huis spar ren heuvel tegenover de Mollaan te Bloemendaal, dat een ver waarloosde indruk maakte, terwijl ook de tuin verwilderde, de koepel van de buitenplaats De Rijp, vlakbij Sparrenheuvel gelegen, werd mede op ons verzoek gerestaureerd, wat er met de buitenplaats zelve zal geschieden volgen wij op de voet. Aan het hoogheemraadschap Rijnland adresseerden wij over de Blinkert bij Kraantjelek en ontvingen ten antwoord, dat met de onderhoudsplichtige besprekingen zijn gevoerd ter be teugeling van de verstuiving en tot herstel van de hoogte van dit duin. Aandacht besteedden wij ook aan huize Kareol te Aerdenhout, alwaar het gevaar dreigde, dat door het plaatsen van lighallen voor t.b.c. patiënten in het park het fraaie ge boomte zou worden aangetast. Het schoonmaken van de gevels Gierstraat, 49 en 51 volgden wij met belangstelling, aldus het overschilderen vermijdende. Voor het herstel van het dak van Bakenessergracht 17 werd een bijdrage gegeven, waardoor bouwvalligheid van het perceel werd voorkomen. Teneinde meer en afdoende geldelijke hulp te kunnen bie den tot het behoud van kleine oude objecten werd bij Rijk, Provincie en Gemeente een geringe subsidie aangevraagd, waaromtrent in 1949 een beslissing zal worden genomen. Aan de Stichting Veere werd een gift gegeven ter verwerke- liiking van haar streven tot herstel en verhoging van het plaat selijk schoon. Aan de Vereniging De Hollandse Molen welke een kwart eeuw bestond werd een feestgave verstrekt. Voor het behoud van het Huis van Looy werd een beroep op de leden gedaan, die in korte tijd bijna I IOOr~ bijeen brachten. Dit bedrag werd aan het Comité ter hand gesteld, dat de genoegdoening mocht smaken ook van andere zijden zoveel middelen te ontvangen, dat een volledig overzicht van het oeuvre van de schilder-schrijver Jacobus van Looy voor Haarlem behouden kon blijven. Op 6 Maart waren we genodigd op een excursie vanwege de Vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek naar de graafwerken bij het Oude Slot te Heemstede. Op 7 April Waren we aan-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 16