wezig bij de opening van de jubileumtentoonstelling van de Kennemer Fotokring in de bovenzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw, voor welke expositie een prijs onzerzijds was beschikbaar gesteld. Op 15 Mei was Uw voorzitter, als lid van het Comité, aan wezig bij de huldiging van Dr J. F. Steenhuis de leden wel bekend door zijn bijdragen in enkele Jaarboeken - die afscheid nam van zijn werk aan de Geologische Stichting. Op 30 October was het bestuur ter receptie genodigd door het Haarlems Symphonieorkest Euterpe, zomede op het enkele dagen later volgende feestconcert ter ere van het 30-jarig bestaan. Op 27 Juli bracht het Oudheidkundig Genootschap Niftar- lake, welks leden woonachtig zijn in de streek van Vecht en Lek, een bezoek aan onze stad en op 16 October betrad Oud- Leiden onder aanvoering van haar burgervader het Haarlems grondgebied. Uw bestuur had de leiding bij beide bezoeken, welke zich in de warme belangstelling van de excursisten mochten verheugen. In de zomer vergaderde het Verbond van classici te Zandvoort. Na afloop werd een aantal der deel nemers onze stad getoond. Daarnaast was het bestuur doende voor de eigen leden. Een tweede prentbriefkaartententoonstelling uit de verzameling W. P. J. Overmeer was van 22 tot en met 29 Februari door de goede zorgen van Mejuffrouw Dr G. H. Kurtz in De Hoofdwacht ingericht. De directeur van het Frans Hals museum, de heer H. P. Baard, sprak op 24 Maart in de tentoonstellingzaal van dat museum over: Hals' schutters maaltijd van 1616 als hoogtepunt in het genre van het Hollandse groepportret. Op 3 Juli brachten we begunstigd door fraai zomerweer een bezoek aan het schilderachtige stadje Enkhuizen. Op 23 Juli was de Algemene Vergadering, welke na de verslagen van secretaris en penningmeester het besluit bracht van de beide benoemingen aan het begin van dit verslag gememoreerd, en de uitreiking van de legpenning met oor konde voor het herstel van het gebouw Smedestraat 23. Op 23 October volgde de traditionele wandeling over het landgoed Elswout. Het Jaarboek 1947 zag na langdurige voorbereiding het licht, in omvang weinig verschillend van zijn voorgangers en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 17