PETRUSJOHANNUS MARINUS VAN TETERING 7 Augustus 1880 20 September 1948 Op 20 September 1948 stierf in Huize St. Lucia te Prin- cenhage P. J. M. van Tetering. Hij was op 7 Augustus 1880 in Leur geboren. Na betrekkelijk korte tijd werkzaam te zijn geweest op een handelskantoor en een opleiding als militair te hebben genoten, kwam hij in 1906 naar de Spaarnestad om daar de functie van redacteur bij de Nieuwe Haarlemsche Courant te aanvaarden. Nadat hij op 1 December 1910 het Wijnhuis de 'Guide Druyf' had gekocht, verliet hij de journalistiek om zich aan zijn zaak te wijden. Eerst toen begon zijn bekendheid in Haarlem en wierp hij zich met een ongekende belangstelling op de behar tiging van belangen van de meest verscheiden aard. Hij vertelde mij meer dan eens tijdens zijn Haarlemse jaren, dat hij uit het 'Zuiden' kwam. 't Was misschien overbodig, dat hij daarop nog eens in 't bijzonder de aandacht vestigde. Men merkte het aan hem, hij was een Zuiderling, geen Noorderling. Hij heeft hier in het 'Noorden' toch gewerkt, hard gewerkt, op de hem eigen wijze. Harder dikwijls, dan men hier ge woonlijk werkt. Waarschijnlijk voelde hij in het Westen een andere sfeer dan ginds beneden de Moerdijk, 't Is zeker niet onmogelijk, dat hij zelf zijn laatste jaren in het Zuiden wenste door te brengen. Daar is hij gestorven, in de hem vertrouwde Brabantse omgeving. Van 1920 tot 1940 ploeterde hij in de Spaarnestad, al trok hij zich ook in 1933 grotendeels uit het verenigingsleven terug. Hij stelde belang in de middenstandsproblemen, hij ver leende zijn medewerking aan de viering van de Koninginne dag en van nationale feesten, hij had een werkzaam aandeel in de bekende Kathedraalfeesten, hij was gedurende enige tijd lid van de Raad der gemeente Haarlem, daarnaast had hij zijn liefde verpand aan de organisatie van verschillende tentoon stellingen, waarbij slechts herinnerd moge worden aan de Hamit en de Mittovos. Voorts had van Tetering zijn bedrijf op de Grote Markt te Haarlem. Hij was een buitengewoon ijverige persoonlijkheid.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 49