het wegens bouwvalligheid af te breken, en het erf aan het Spaarne met fen muur af te sluiten. Dit is toen direct daarna geschied, waardoor de eigenares naast haar huis een tuin kreeg, die zij tot nog toe - merkwaardig genoeg bij zo'n groot huis - miste, afgezien van de cour achter haar huis, die bij de verkoop na haar Overlijden als 'met een perk met heesterge wassen' voorzien beschreven werd1. Op de prent van 1799 is dit pakhuis nog te zien; het had eén aardig geveltje, dat wij tegenwoordig gaarne voor het stadsbeeld bewaard zouden wil len hebben. Op het andere der beide pakhuizen komen wij onder nog terug. Op 17 November 1829 stierf Cornelia Hodshon in de ouderdom van bijna 61 jaar. In haar testament, op 14 Novem ber 1809 voor Notaris Fröichen verleden, had zij tot erfge namen benoemd haar beide broeders Albertus en Isaac Hodshon, elk voor de helft. Albertus en zijn vrouw Suzanna Sophia van der Hoop waren intussen beiden overleden; hij in 1825, zij in 1818. Zij lieten twee dochters na: Agnes Hodshon (x793—1827, en dus bij haar tantes overlijden ook reeds over leden), gehuwd met haar Amsterdamse neef Joan Hodshon (1789-1849) en haar petekind Cornelia Catherina Hodshon (1794-1871), gehuwd met Mr Willem Baron Röell van Hazerswoude (1783-1841). Isaac Hodshon was nog in leven; zijn huwelijk met Isabella Dedel was kinderloos gebleven. Ten gevolge van een en ander kwamen dus voor de nalaten schap op Isaac Hodshon voor de helft, Mevr. Röell-Hodshon voor een kwart, en voor het laatste kwart tezamen de drie kin deren van het echtpaar Hodshon-Hodshon: Suzanna Sophia Maria (1815-1892, later gehuwd met Joost Baron Taets van Amerongen van Natewisch), Maria (1820-1879, ongehuwd overleden) en Jan Albertus (1827-1847), die ongehuwd over leed en met wie het geslacht Hodshon in Holland in manne lijke lijn uitstierf. Op de dag van haar overlijden legde Notaris Willem Ar- noldus Haselaar voor de President van de Rechtbank van eersten Aanleg nog een olographisch testament van de over ledene over, waarin zij als vervolg op haar vorig testament ver schillende legaten besprak. Enkele familieleden en haar per soneel werden bijzonder bedacht, haar juwelen en paarlen col- (1) Voor onze smaak is het huis eigenlijk te groot voor het betrekkelijk kleine terrein, waarop het gebouwd werd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 89