- 77 - FEBRUARI 1. De oud-Haarlemmer, de heer K. Rijpma, commissaris van politie te Den Helder, wordt ter beschikking van het ministerie van Binnenlandse Zaken gesteld, om op te treden als docent van de Rijksluchtbeschermings- school te Barneveld. De heer C. Pregel is veertig jaar werkzaam bij de Nuts- Spaarbank; hem wordt toegekend de zilveren ereme daille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Op 3 Februari is de heer J. D. D. Pruissen, vroeger directeur, later commissaris, veertig jaar aan de bank verbonden. 4. De voetbalclub Schoten neemt een nieuw terrein aan de Geusevesperstraat in gebruik. 9. Tot voorzitter van de Huuradviescommissie wordt be noemd Mr P. Fuhri Snethlage en tot secretaris de heer L. Poppinga te Heemstede (zie 1 Maart). 10. De Vrijdenkersvereniging 'De Dageraad' viert haar vijf tigjarig bestaan. 14. Ds H. Timens, tot voor kort woonachtig te Haarlem, sneuvelt in Korea. j- De heer K. Dekker, oud-directeur van de Rijkskweek school te Middelburg. Tot rechter-plaatsvervangers bij de Haarlemse recht bank worden benoemd mejuffrouw Mr M. de Keijzer, substituut-griffier bij de rechtbank en Mr G. R. Nubé, substituut-officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank. 15. In de strafgevangenis wordt een vernieuwde kerkzaal (de gedetineerden zitten niet meer in z.g. hokken in gebruik genomen. 17. Viering van het vijftigjarig bestaan van de Haarlemse Bestuurdersbond, aangesloten bij het Nederlands Ver bond van Vakverenigingen. De Haarlemse Montessorischoolvereniging neemt twee nieuwe lokalen van de school aan de Louise de Coligny- laan in gebruik. 20. De Provinciale Staten van Noordholland besluiten om medewerking te verlenen 'Het Apeldoornse Bos te Apeldoorn te bestemmen voor verpleging van zwakzin nige kinderen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 109