EVERHARDUS VAN DER WALL 17 Februari 1884—25 Juli 1951 Wanneer van een ambtenaar bij de Rijksbelastingen iets van zijn levensloop moet worden verteld, komen daarbij al tijd tal van verhuizingen ter sprake. Het leven van de oud-Ontvanger der Directe Belastingen, de heer E. van der Wall, die vorig jaar 25 Juli te Haarlem overleed, maakt hierop geen uitzondering. Geboren te Beerta op 17 Februari 1884, ging hij, na een te Groningen behaald eind-diploma H.B.S., als klerk bij de belastingen naar Maastricht en keerde drie jaar later weer terug naar zijn stam-gewest, waar hij Winschoten als stand plaats kreeg. Naast promoties volgden overplaatsingen naar De Lem mer, Nieuwe Schans, Alkemade, Leiden en Oude Pekela, totdat in 1928 het eindstation Haarlem werd bereikt. Van zijn bekwaamheid in de uitoefening van het ambt bij de belastingen werd op nadrukkelijke wijze getuigd aan zijn open graf. Het feit dat hij jarenlang een landelijke cursus voor opleiding van belastingambtenaren leidde en dat enige honderden aan het volgen van deze cursus het behalen van diploma's in de belastingadministratie hebben te danken is een veel duidelijker teken, dat de heer v. d. Wall behalve gedegen vakkennis ook grote paedagogische gaven bezat. Van grote waardering door zijn vakgenoten spreekt even eens het jarenlang door hem vervulde voorzitterschap van de Landelijke Bond van Ontvangers der Directe Belastingen, welke functie bij zijn vervroegde pensionnering wegens ziek te in 1944 vervangen werd door een benoeming tot ere-voor- zitter. Naast de vervulling van zijn officieel ambt ontwikkelde de heer v. d. Wall een zeer grote activiteit op allerlei levens terreinen, waarvan Haarlem na zijn komst alhier in 1928 in ruime mate vruchten heeft mogen plukken. Genoemd kan worden het lidmaatschap van de gemeente raad van 1934—1941, in welke raad hij de drager was van de Christelijk-Historische beginselen en waar men gaarne luis terde naar zijn bijzonder goede financiële adviezen, zodat hij in de periode 1937—1939 met het wethouderschap belast was

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 49