-37- opbouw van het nieuwe terrein heeft hij een werkzaam aan deel gehad en hebben zijn grote ervaring en zijn uitgebreide kring van relaties een zeer belangrijke steun betekend. Het is begrijpelijk, dat hij zijn verdiensten op sportgebied ook in dienst van het algemeen sportbelang heeft gesteld. Hij heeft jaren zitting gehad in het bestuur van de Kon. Ned. Voetbalbond en in vele commissies van dat lichaam. Hij was medeoprichter en bestuurslid van de A.N.V.V. 'de Zwaluwen' en een belangrijk figuur in de Draf- en rensport. Hij was een goed cricketer, een uitstekend schaatsenrijder en droeg ook de hockey- en wielersport een warm hart toe. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat toen naar een opvolger gezocht werd, hij uit vele gegadigden benoemd werd tot Directeur van het Amsterdamse Stadion (later Olympisch Stadion), welke functie hij van 1920—1947 op uitstekende wijze heeft vervuld. Zijn bijzondere kwaliteiten als leider, organisator en zakenman heeft hij hier volledig kunnen ontplooien. Als mens hebben wij hem leren kennen, waarderen en achten als iemand met grote werkkracht, plichtsbesef en ver antwoordelijkheid. Een man van de daad. Gemakkelijk en prettig in de omgang, waarderend het werk van anderen die daarbij onvoorwaardelijk op zijn steun konden rekenen, doch ook kunnende toornen wanneer ie mand maar half werk deed of in gebreke bleef. Het waren er velen, die zijn steun genoten en de weg naar hem wisten te vinden in zijn kantoor op het Stadion of in zijn gastvrije woning, waar ook de vrouw des huizes een aparte sfeer wist te scheppen. Met hem is een figuur heengegaan, die veel voor de sport heeft gedaan, iemand die in onze stad grote bekendheid en waardering genoot. J. P. van Balen Blanken

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1951 | | pagina 63