92 APRIL 15. fDe heer J. W. Lenderink, Heemstede, directeur van de N.V. Roest's Pluimvee- en veevoederbedrijf. Bij een auto-ongeval te Wassenaar komen mevrouw E. de Kuyper-Sixma te Haarlem en C. Oord te Heem stede om het leven. 16. De Vereeniging Haerlem houdt in de Hoofdwacht een tentoonstelling van oude foto's onder de titel 'Het oude Haarlemse stadsbeeld'. 18. De heer P. W. Peereboom, directeur van Haarlems Dagblad/Oprechte Haarlemsche Courant, viert de dag, dat hij dertig jaar bij het bedrijf werkzaam is (zie 29 April) 19. De parochie H.H. Elisabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat viert haar vijftigjarig bestaan. 20. Deurwaarder C. H. Erbrink viert zijn zilveren jubileum als deurwaarder bij het kantongerecht. 22. In Oude Tonge wordt een door Haarlem aangeboden cantine officieel in gebruik genomen. 24. Tentoonstelling van Belgische producten op de Flora geopend. 25. Zilveren jubileum van de Haarlemse Grossiersvereniging voor de Vleeshandel. De eerste brandspuit voor bescherming burgerbevolking wordt aan de gemeente Haarlem aangeboden. 26. Wegens verkregen emeritaat houdt Ds W. J. van Elden, predikant der Hervormde gemeente Haarlem, zijn af- scheidspredicatie in de Sint Bavo of Grote Kerk. 27. fDe heer C.J. van Tilburg, Heemstede, gepensionneerd chef-redacteur van Haarlems Dagblad. 28. De heren A. de Jong, controleur, H. van Wonderen en H. Viege, conducteurs bij de NZHVM, wordt ter ge legenheid van het feit, dat zij veertig jaar bij de maat schappij werkzaam zijn, toegekend de eremedaille ver bonden aan de orde van Oranje Nassau (eerstgenoemde in zilver, anderen in brons). De Haarlemse rechtbank verklaart de exploitanten van de tent 'Moulin Rouge' in het Florapark failliet. 29. De matrassenfabriek van J. B. Wijnants aan de Spaarn- wouderstraat wordt voor een deel door brand verwoest.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 130