AUGUSTUS—SEPTEMBER 31fProf. Dr Alph. Steger, Heemstede, oud-hoogleraar en oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Na een diensttijd van 48 jaar bij de gemeente Haarlem neemt de heer D. van der Want, referendaris op de eerste afdeling, afscheid. fDs T. Bolt, emeritus predikant der Hervormde Kerk. SEPTEMBER 1Op de Ambachtsschool wordt een cursus voor scheeps- werktuigkundigen geopend. Ir Th. Heyblom volgt Prof. Ir T. H. van Wisselingh op, die benoemd is tot hoogleraar te Delft, als hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Haarlem. Benoemd tot directeur van het kantoor Haarlem van de Nederlandse Middenstandsbank de heer G. van Gende- ren te Gouda. De prijzencommissie voor Haarlem is opgeheven. In de vergadering van de gemeenteraad, die in de nieuwe samenstelling voor het eerst bijeen komt, worden de af tredende wethouders opnieuw gekozen; in Bloemendaal wordt mejuffrouw Dr M. E. Nolte gekozen als opvolger van Mr Th. F. Rohling, die geen candidaat meer was voor de gemeenteraad en in Heemstede wordt het col lege van B. en W. met een vierde wethouder uitgebreid; gekozen wordt Mr O. H. van Wijk. 2. In het in aanbouw zijnde Mendelcollege nabij de Orion- weg wordt een herdenkingssteen aangebracht. 3. De Meisjes-HBS 't Kopje te Bloemendaal wordt gecom bineerd met het Kennemer Lyceum; het gebouw van 't Kopje aan de Koepellaan wordt later in gebruik geno men door de Da Costakweekschool. De heren M. A. Reinalda en J. A. Dal worden geïn stalleerd als erevoorzitters van het Koninklijk Mannen koor Caecilia. 5. Het Huisvestingsbureau wordt ondergebracht in het Proveniershuis. fDe heer L. P. van den Broek, oud-hoofdredacteur van het Nieuws van de Dag. 105

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 143