NOVEMBER—DECEMBER 29. In de R.K. kerk aan de Rijksstraatweg in Oud-Schoten wordt meegedeeld, dat een noodkerk aan de Geuseves- perstraat gebouwd zal worden, dat een nieuwe kerk zal verrijzen en dat tot bouwpastoor is benoemd kapelaan A. F. van Rijn te Rotterdam. 30. Tot commandeur in de Zweedse Wasa-orde is benoemd Mr J. W. de Jong Schouwenburg te Aerdenhout. De oud-wielrenner Jan Tulleken viert zijn zeventigste verjaardag. DECEMBER 1De heer A. J. Kreuger neemt afscheid als directeur van Holland Nautic (zie 15 December). Het Parkherstellingsoord nabij de Korte Zijlweg van de afdeling Haarlem en omstreken van het Rode Kruis be staat 25 jaar. 3. Drs J. J. M. Visser, opvolger van de heer L. Simons, die wegens de leeftijd van 65 jaar afgetreden is als burge meester van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarn- woude, wordt geïnstalleerd. 4. Bij de aanbesteding van de bouw van de Prinses Marijke- school aan de Dinkelstraat in Delftwijk (Christelijk buitengewoon lager onderwijs) zijn M. Holleman en Zoon te Santpoort voor 336.00 de laagste inschrijvers. 6. f De heer J. H. W. Sikman, Heemstede, ridder militaire Willemsorde. 7. fDs A. Snethlage, Heemstede, emeritus-predikant bij de Hervormde gemeente te Spaarndam. 8. Het Maria-jaar in het bisdom Haarlem der R.K. kerk wordt ingeleid met een pontificale avondmis in de kathe drale basiliek. Ds J. P. Geels wordt door Ds J. C. Maris bevestigd tot predikant bij de Christelijk Gereformeerde kerk van Haarlem-Centrum; 10 December doet hij zijn intrede. B. en W. verlenen eervol ontslag aan Dr C. Spoelder als hoofdbrandmeester van de Haarlemse brandweer. 9 De gemeenteraad besluit dat de werken van Frans Hals slechts in uitzonderingsgevallen het museum mogen ver- H3

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 151