"5 DECEMBER 15. De Vleeshal wordt als cultureel centrum geopend. De Haarlemse rechtbank, die de Holland-Nautic voor lopige surséance van betaling had verleend, verklaart het bedrijf failliet; het gerechtshof te Amsterdam ver nietigt het vonnis, waardoor de voorlopige surséance van betaling van kracht blijft. In de afgelopen weken zijn vele leden van het bedrijf ontslagen. 16. De familie J. F. Nobels is 25 jaar eigenares van hotel 'Hof van Holland' aan de Grote Markt. Het gebouw van de Nederlandse Handelmaatschappij aan de Grote Houtstraat wordt overgebracht naar het verbouwde perceel aan het Spaarne 56 en het bedrijf wordt gecombineerd met de bankiersfirma Guépin en Van der Vlugt. 17. fDe heer T. C. R. Smit, vice-voorzitter van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Reisvereniging en secre taris-penningmeester van de afdeling Haarlem van de Vereniging voor facultatieve lijkverbranding. De gemeenteraad van Heemstede kent de gouden me daille der gemeente aan de heer N. Vos toe, die 31 De cember aftreedt als gemeentesecretaris; besloten wordt tot stichting van een wijkcentrum in de Glip en tot het verlenen van een bijdrage van 12.642 (het Rijk en de Provincie zullen ook bijdragen) ten behoeve van de res tauratie van Het Manpad, dat aangekocht en bewoond zal worden door Mr J. Visser, Nederlands gezant te Stockholm. 18. Op het Soendaplein, Grote Markt, Houtplein, Stations plein en in de Tempeliersstraat worden Kerstbomen ge plaatst; de burgemeester ontsteekt in de Generaal Cron- jéstraat een feestverlichting ter gelegenheid van een Kerstactie. 19. De 300.000ste bezoeker aan het Sportfondsenbad, Harry van Zilt, ontvangt een geschenk. 20. fDe heer J. M. Blöte, oud-referendaris tweede klasse bij de PTT. 2 1. De vergadering van de Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur besluit de burgemeester van Heemstede, Mr A. G. A. Ridder van Rappard, t

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 153