Dr a. dekker 20 Juni 1897 - 2 April 1953 Op 2 April 1953 is overleden de Heer Dr A. Dekker, direc teur van de Gemeentelijke H.B.S.-A met 5-jarige cursus, alhier. De Heer Dekker werd op 20 Juni 1897 te Krimpen aan de Lek geboren. Hij studeerde aan de Rijkskweekschool te Nij megen voor onderwijzer en behaalde in 1917 de onderwijzers akte. Tijdens zijn militaire dienst wist hij zich te prepareren voor de examens Hoofdakte en L.O. Engels, voor welke exa mens hij in 1919 slaagde. Terwijl hij enige jaren werkzaam was bij het Openbaar Lager Onderwijs, resp. in Doorn, Krimpen a/d Lek en Capelle a/d IJssel, zette hij zijn studie in de Engelse Taal voort, legde in 1921 met succes het examen Engels M.O.-A af en wijdde zich daarna aan de studie van de Oude Talen. In Amsterdam doceerde de Heer Dekker Engels respec tievelijk aan de Electro-Technische School, de M.T.S., de Avondschool van de Vereniging 'Handelsonderwijs' en de 2e Openbare Handels-School. In 1926 deed hij in Amsterdam zijn doctoraal examen Engels, in 1932 behaalde hij de doctorstitel; hij promoveerde op de dissertatie 'Some facts concerning the syntax of Mallory's Morte Darthur', een studie, die in vakkringen de aandacht trok. In 1937 werd Dr Dekker benoemd als leraar Engels aan de Middelbare Handelsdagschool en Hogere Handelsschool in de Van Ostadestraat te Amsterdam. Ook was hij gedurende ver scheidene jaren werkzaam aan het Amsterdams Avondlyceum. Van 1938 tot 1947 was de Heer Dekker als privaat-docent Engels verbonden aan de faculteit der Letteren en Wijsbe geerte aan de Rijks-Universiteit te Utrecht. Voor het middelbaar onderwijs stelde Dr Dekker een leer gang Engels samen, waarbij hij zich een aanhanger toonde van de z.g. 'directe methode'. Met ingang van 18 April 1946 stelde de Gemeenteraad van Haarlem Dr Dekker aan als directeur van de Gem. H.B.S.-A met 5-jarige cursus. Hij bleek een overtuigd ijveraar voor de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 33