C. J. VAN TILBURG 24 November 1887 - 27 April 1953 Van Tilburg was een geboren Haarlemmer en in ontwik keling een self-made man. Hij had alleen lager onderwijs genoten en kwam in 1901 als jongmaatje op het kantoor van G. G. van As, toenmalig Haarlems correspondent van het Algemeen Handelsblad. Daar moet hij, al kreeg hij nog niets belangrijks te doen, zijn ogen al goed de kost gegeven hebben en toen hij twee-en-halfjaar later als leerling in de journalis tiek ten kantore van Haarlems Dagblad verscheen, betekende dat voor hem het begin van de journalistieke loopbaan, waar voor hij al zijn leergierigheid en al zijn energie inzette. Een helder verstand, grote belangstelling in de openbare zaak, liefde voor zijn geboortestad en voor de gehele streek Kenne- merland en een grote toewijding aan de belangen van het blad waaraan hij verbonden was droegen bij tot welslagen in zijn carrière. Nadat hij lange jaren verslaggever geweest was werd hij tot stadsredacteur benoemd. Vooral in die functie zou hij zich de grote practische kennis van gemeentezaken eigen ma ken, die in de loop der jaren niet alleen door zijn lezers in de meest algemene zin maar ook door de vertegenwoordigers van stedelijke en plaatselijke overheid is erkend en hoog gewaar deerd. Van Tilburg maakte zich talloze relaties en men ont ving hem gaarne omdat hij een eerlijk man was en het open bare belang wilde dienen. Bij alle zich voordoende moeilijk heden, bij alle gerezen conflicten gold voor hem het hoor en wederhoor als een regel, waarvan hij nimmer afweek. Tegen hard werken zag hij nooit op en ik zou kunnen zeggen dat een voortreffelijke gezondheid hem daartoe in de gelegenheid stelde, ware het niet dat ik eigenlijk geloof, dat hij die gezond heid aan zijn opgewekte arbeidslust te danken had. Verdere promotie gewerd hem toen hij tot afdelingschef ter redactie werd benoemd. En toen de loop van zaken in de spannende jaren vóór de Tweede Wereldoorlog er toe leidde dat hij zich ook in binnenlandse aangelegenheden bijzonder moest ver diepen, trok in Den Haag evenals in Haarlem zijn scherp zinnig oordeel de aandacht. Die Tweede Wereldoorlog noopte ook hem tot jarenlange

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 40