- 92 - SEPTEMBER-OCTOBER 27. Voor het in aanbouw zijnde Doopsgezinde Tehuis voor ouden van dagen 'De Olijftak' aan de Heemsteedse Dreef te Heemstede wordt de laatste paal geslagen. Verkeersagenten gebruiken bij het regelen van het ver keer een fluitje. 28. De heer L. J. van Mechelen, hoofd van de Wethouder Westerveldschool, veertig jaar bij het onderwijs. 29. De heer J. M. Ehrbecker neemt afscheid als hoofd van de Centrale School aan het Weltevredenplein. De gemeenteraad stelt een crediet van 21.000 beschik baar voor aankoop van het voormalige Gildehuis van het Comansgilde aan de Witte Herenstraat, een crediet van 2.784.500 voor de bouw van 224 arbeiderswoningen in Delftwijk door de Coöperatieve woningbouwvereniging 'Volkshuisvesting' en een crediet van 109.200 voor het vernieuwen van een gedeelte der walmuren aan de Burgwal. Viering van het 25-jarig bestaan van de Aeneas Mackay- school aan de Zomervaart, uitgaande van de vereniging voor lager onderwijs op gereformeerde grondslag. De burgemeester van Bloemendaal onthult in Aerden- hout het naambordje 'Overste den Oudenlaan'. De heren Joh. M. Schmidt en J. M. Thuis 25 jaar be stuurslid van de Haarlemse Reddingsbrigade voor drenkelingen. OCTOBER 4. Speciale acties worden ondernomen voor het aanwerven van arbeidskrachten voor het binnenhalen van de aard appeloogst. Prof. Dr J. A. Oosterbaan houdt zijn inaugurele rede in de aula van de Gemeente Universiteit van Amster dam. 5. Opheffing van de tramlijn Sloterdijk-Amsterdam, die door de NZHVM geëxploiteerd werd. Wegens zijn afscheid als lid van de gemeenteraad van Haarlemmermeer wordt de heer P. J. Joore toegekend de erepenning in zilver der gemeente, nadat de raad

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 126