- 97 - NOVEMBER-DECEMBER Er is een accoord bereikt in de surséance van betaling van de N.V. Holland-Nautic. De trap in de Stadsbibliotheek aan het Prinsenhof ge reed. 22. fDe heer E. Prager, directeur van het Frans Halstheater. De gemeenteraad van 's-Gravenhage benoemt tot neuro loog van de gemeenteziekenhuizen aldaar Dr A. Verjaal te Heemstede. 23. fDe heer J. de Breuk, oud-directeur van de glashandel Sabelis, oud-raadslid, vroeger bekende figuur in sport kringen. 25. De heer A. Ch. Winkel, Leidsevaart 330, wordt de 20.000ste abonné van het telefoonnet Haarlem. 26. Ingebruikneming kinderhuis Margriet aan de Anna van Burenlaan, vroeger gevestigd aan het Kennemerplein. In de Anegang is neon-straatverlichting aangebracht. 27. Op het graf van Ds W. J. van Elden, emeritus-predikant der Ned. Hervormde gemeente te Haarlem, is een ge denkteken geplaatst. 29. De begroting der gemeente Haarlem sluit met een tekort van 1.450.000; de uitgaven worden geraamd op een bedrag van 32.453.950 (vorig jaar 30.783.971). De eerste schuilkelder van Haarlem, gevestigd in de wijnkelder van H. F. A. Okhuijsen aan de Breestraat, is gereed gekomen. 30. In de Vleeshal wordt een tentoonstelling gehouden van vlees en vleeswaren, ingericht door de Haarlemse slagers. DECEMBER. 1. De heer A. van Straaten, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem, is benoemd tot hoofd van de afdeling beleidsvorming en arbeidsmarktzaken Rijks Arbeid Bureau te Den Haag. (Zie 29 Dec.) Op de hoek Soendaplein, Schoterweg en Pijnboomstraat doet een verkeersagent op spitsuren dienst. De gemeenteraad besluit een crediet van 3.600 beschik baar te stellen voor restauratie van de woning van de kunstschilder Jules Chapon aan het Klein Heiligland 36,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 131