het oude notarishuis (thans Keller Macdonald), omgeven door een zorgvuldig onderhouden tuin. Hier resideerde Notaris Leendert Ter Hofi steede, die in dit notariaat werd opgevolgd door zijn zoon Johannes, een zeer gezien en ach tenswaardig man, die zéér veel voor den bloei van de ge meente heeft gedaan. Voornoemde Heer Ter Hoffstede was Directeur van den Straatweg Haarlem—Overveen—Bloemendaal, welke weg des tijds in particuliere handen was en waarvan de onderhouds kosten uit de opbrengst der toen bestaande tollen werden gedekt. Tevens maakte hij deel uit van het Bestuur der Bloemendaal—Overveen—Haarlem Tram-Omnibus Maat schappij, welke de route had van Bloemendaal langs den Bloemendaalscheweg—Overveen langs den Zijlweg naar het station Haarlem en waarvoor hij zich dermate interesseerde, dat hij 's avonds het zijluik opende om met verstolen blik gade te slaan of er veel passagiers in de tram aanwezig waren. Ook was notaris Ter Hoffsteede lid van den Gemeenteraad, als zoodanig werden zijn adviezen op hoogen prijs gesteld, ja, men kan wel zeggen onvoorwaardelijk als wet aangenomen. Bij zijn verscheiden in December 1907 werd hij op het oude kerkhof naast het Raadhuis begraven en was er een belang stelling, zoo men zelden had bijgewoond, hetgeen wel een bewijs was hoe algemeen geacht hij geweest was. Ik kom thans aan het voormalige doktershuis, bewoond door dokter W. Grippeling, die gedurende tal van jaren de dorps-geneesheer is geweest. Zijn opvolger was dokter J. Th. Bornwater, die eveneens langen tijd de dorpspraktijk uit oefende en veel heeft gedaan ter verbetering van de volkshuis vesting en op wiens initiatief en dat van den Heer Van Twisk het z.g. Tuindorp te Overveen tot stand kwam. Daarop volgde het Zandvoorterpad, toen nog een smalle zandweg. Op den hoek woonde bakker H. van Wageningen, bekend om zijn echte Bloemendaalsche kruidnoten, maar minder goed bekend om zijn brood. De rogge werd door Van Wageningen nog in den trog met de voeten getrapt. De bakkerij heeft plaats moeten maken voor verbreeding van het Zandvoorterpad. Tegenover Tetterode lag het huis van onzen burgemeester Lonbar Petri met aangrenzend tuintje (waar thans de stof- feerderij van De Jong is). In den zomer liep men daar als

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 55