KRONIEK 1956 JANUARI 3. De heer G. J. Stap aanvaardt het commando van de Haarlemse brandweer. Burgemeester en Wethouders besluiten tot het geven van namen aan straten in de Waarder- en Veerpolder naar pioniers uit het bedrijfsleven (Izaak Enschedé., J. L. Tadema, Claes Tilly en H. Figee); een laan nabij het station Bloemendaal krijgt de naam van J. F. Coen- laan. 4. Pastoor A. P. van Eeden, pastoor van de parochie Onze Lieve Vrouwe van Zeven Smarten in Oud-Schoten, 70 jaar. f De heer F. Keer wolf, oud-lid van de gemeenteraad. 5. De R.K. Land- en Tuinbouwjongerenbond uit het bis dom Haarlem viert zijn tienjarig bestaan in tegenwoor digheid van de bisschop van Haarlem, Mgr J. P. Hui- 6. De heer J. L. Roelofs, vijftig jaar verbonden aan de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V., wordt toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 7. Bovenverdieping van woning aan de Waalstraat, hoek Rijksstraatweg, brandt uit. 9. fProf. Mr P. A. J. Losecaat Vermeer, oud-Haarlem mer, raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden. In de Grote Kerk wordt onder een bank een grafsteen van 1518 ontdekt. 10. Het verkeer op de toegangswegen naar Haarlem wordt in de middag door hevige sneeuwstormen lam gelegd. De gemeenteraad van Hilversum benoemt tot directeur van het Gemeentelijk Slachthuis aldaar dierenarts L. J. Kas te Haarlem. 11. De gemeenteraad besluit tot verkoop van twee hectare grond a 18,— per m2 aan de Amerikaanse firma voor het maken van geneesmiddelen Merck, Sharp en Dohme, tot het beschikbaar stellen van 284.000,— voor het bouwrijp maken van grond in de Waarderpolder, waar deze firma een fabriek zal bouwen, verleent medewer- BERS.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 105