- 81 - APRIL fDr E. H. Krelage, bekende figuur in kringen van bloembollencultuur en oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel. Eenenveertig leerlingen van de Middelbare Technische School brengen een bezoek aan Zweden. Twee gedetineerden uit het Huis van Bewaring aan de Oostvest breken uit en worden later aangehouden. Bloemenmeisjes uit Haarlem brengen een bezoek aan West-Duitsland. De heer W. H. van Bruggen, wagenvoerder bij de NZH, toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 4. Mr C. E. Muller, benoemd tot tweede vice-president van de Haarlemse rechtbank, geïnstalleerd. De gemeenteraad besluit met 21 tegen 16 stemmen de zogenaamde doorkijk van de Kleine Hout in de Haar lemmerhout te bestemmen voor het Hildebrandmonu- ment, verleent een krediet van 185.000,— voor aan schaffing van een prophaaninstallatie, stelt een subsidie van 2.000,— beschikbaar voor het in Juli te houden internationaal orgelconcours en besluit de electrische centrale niet uit te breiden, maar stroom te kopen van de provincie. Ter gelegenheid van de padvindersactie 'een heitje voor een karweitje' maken padvinders het beeld van Lourens Coster op de Grote Markt schoon. 5. JDe heer J. van Wijngaarden te Arnhem, oud-deur- waarder bij de rechtbank te Haarlem. Tot rechter in de rechtbank te Amsterdam is benoemd Mr J. A. Bletz, rechter te Haarlem. 7. De burgemeester opent een beroepententoonstelling, die in een boot in het Spaarne is ingericht. Arts S. B. Drijber te Bloemendaal legt zijn praktijk neer. 8. Wegens zijn vertrek naar Amsterdam, waar hij op 15 April zijn intrede doet, neemt Ds J. J. van Hille afscheid als predikant der Remonstrants Gereformeerde gemeente te Haarlem. (Zie 9 September.) 10. Burgemeester en wethouders geven aan lanen in de om geving van het station Bloemendaal en de Delftlaan

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 113