- 86 - MEI 13. Zendeling-arts L. Hoorweg Jr, die werkzaam zal zijn in Indonesië in dienst van de Gereformeerde kerk, neemt afscheid. 16. De gemeenteraad besluit een noodzakelijkheidsverkla ring af te geven voor de oprichting van een uitgebreid technische school en voor de stichting van een ambachts school op protestants christelijke grondslag; voor asfal tering van de Nagtzaamstraat en Nagtzaamplein wordt een bedrag van 140.000,— beschikbaar gesteld en be sloten wordt het fonds tot aankoop van kunstwerken te verhogen van 15.000,— tot 60.000,—. 14. JDe heer R. W. P. Peereboom, hoofdredacteur-directeur van Haarlems Dagblad/Oprechte Haarlemsche Cou rant. 15. De directie van de Nederlandse Spoorwegen heeft aan besteed het verrichten van grondwerk ten behoeve van de aanleg van een hulpspoor als onderdeel van de op hoging van de spoorbaan Haarlem—Rotterdam voor het gedeelte bij Heemstede; laagste inschrijfster N.V. Het Spoorwegbouwbedrijf voor 1.089.300,—. Viering van het zilveren ambtsjubileum van Ds L. Hoorweg Sr als predikant bij de Gereformeerde kerk te Haarlem. 17. Viering van het honderdjarig bestaan van de Sociëteit De Vereniging; leden bieden voor het gebouw aan de Zijlweg een glastableau aan. 19. De heer H. H. J. Mertens, frezer, 50 jaar werkzaam bij de Haarlemse Machinefabriek voorheen gebroeders Figee, wordt toegekend de eremedaille in brons, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. Ter gelegenheid van de Luilakmarkt wordt voor de jeugd een oriëntatietocht door de stad gemaakt. 22. De heer G. P. van Deenen, 50 jaar werkzaam op de boek drukkerij van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen, wordt toegekend de bronzen eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. Viering van het veertigjarig bestaan van de Dacosta Kweekschool te Bloemendaal. 23. Prof. Artamonov, directeur van het museum 'De Her-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 118