- 87 - MEI mitage' te Leningrad, brengt een bezoek aan het Frans Halsmuseum. 25. fDe heer Jac. Roest, commandant van de brandweer te Heemstede. Met enig officieel vertoon wordt de nieuwe haring aan het gemeentebestuur van Haarlem aangeboden. 26. De villa van het buiten Ipenrode te Heemstede wordt gedeeltelijk door brand verwoest. De afgevaardigden van de Nederlandse Journalisten kring en van de Katholieke Journalistenkring, die te Haarlem in vergadering bijeen zijn, worden officieel in het stadhuis ontvangen. 27. In de Sint Antoniuskerk aan de Nieuwe Groenmarkt te Haarlem draagt de bisschop van Haarlem, Mgr J. P. Huibers, een hoogmis op ter gelegenheid van het feit, dat de Franciscanen zich vijf eeuwen geleden te Haar lem vestigden. 29. Bij een uitslaande brand in een perceel aan de Roos- veldstraat komt de bewoner om het leven. 30. Huldiging van de heer H. P. J. Kuipers, die vijfentwin tig jaar voorzitter is van de Vereniging van Melkhande laren 'Ons Belang'. De dames C. Brummelaar, M. G. J. Kuiken, D. H. Kwant en A. M. van de Riet, onderwijzeressen aan de Sint Luciaschool, die veertig jaar bij het R.K. onderwijs werkzaam zijn, ontvangen het gouden erekruis Pro Ec clesia et Pontifice. 31. De afdeling Haarlem van het Centraal Genootschap van kinderherstellingsoorden en vakantiekolonies bestaat 50 jaar. Ds A. J. van Rhijn 25 jaar predikant bij de Hervormde kerk; wegens ziekte wordt het jubileum later gevierd. De heer J. van Aste, 40 jaar werkzaam bij de Zeepfabriek Het Klaverblad, toegekend de bronzen eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. Wegens onrust in de gevangenis worden elf politie mannen tijdelijk in het gebouw gestationneerd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 119