De Nederlandse Tafelronde houdt een congres te Haar lem. Oubaas D. C. Knook, assistent-districtscommissaris van de Nederlandse Padvinders, neemt afscheid en ontvangt de zilveren Jacobstaf. Tentoonsteiling van foto's van verzetsmonumenten bij het herdenkingsmonument aan de Dreef. Dr F. Kahud, minister van onderwijs van Tsjechoslowa- kije, brengt een bezoek aan het Frans Halsmuseum. Leden van de Natuurwacht houden een congres en be zoeken Haarlem, Heemstede, Zandvoort en Bloemen- daal. Pastoor A. van Rijn, pastoor van de parochie H.H. Petrus en Paulus in Oud-Schoten, 25 jaar priester. Ter gelegenheid van het bezoek van Groothertogin Charlotte van Luxemburg aan ons land wordt de Commissaris der Koningin, Dr M. J. Prinsen, benoemd tot groot-officier, de burgemeester, Mr O. P. F. M. Cremers, tot commandeur en de hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontijne, en de directeur van het Frans Halsmuseum, de heer H. P. Baard, tot officier in de orde van de Eikenkroon van Luxemburg. (Zie 7 Juni). fProf. Dr G. Kraus, hoogleraar te Groningen en oud- geneesheerdirecteur van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort. Mejuffrouw H. M. Hoomans, assistent-boekhouder bij de Coöperatieve Verbruiksvereniging 'Haarlem', toe gekend de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De Bond van Mannenverenigingen op Gereformeerde grondslag houdt zijn jaarvergadering te Haarlem. De gemeenteraad besluit tot het aangaan van een over eenkomst met het Nederlands Economisch Instituut te Rotterdam tot het instellen van een sociografisch onder zoek ten behoeve van het bedrijf Openbare Werken, verleent een krediet van 13.300,— ten behoeve van het treffen van voorzieningen in het stadhuis en een krediet van 11.000,— voor verbetering van de centrale ver-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 120