JUNI—JULI met de Stichting Maatschappelijk Werk van Noordhol land voor het instellen van een sociografisch onderzoek, waarvoor een krediet van 18.000,— beschikbaar wordt gesteld, stelt zich voor de gemeente voor 5.900,— garant in het tekort van de tweede Haarlemse muziekweek, die van 24 tot 29 September gehouden wordt en stelt een bedrag van 4.600,— beschikbaar voor het schoonmaken van het orgel in het Concertgebouw. 28. Mr B. van der Burg neemt afscheid als officier van Jus titie bij de Haarlemse rechtbank (zie 10 Juli) en Mr C. Briët te Haarlem als president van de rechtbank te Amsterdam. 30. Ter herdenking van het feit, dat Pieter Langendijk tweehonderd jaar geleden geboren is, wordt in de hal van het stadhuis een academische zitting gehouden; mede naar aanleiding van de opening van een nationaal landjuweel (toneelwedstrijd in de winter 1956—'57), waarvoor Koningin Juliana de wisselprijs beschikbaar heeft gesteld, begint in de Vleeshal een toneeltentoon stelling en wordt in de Stadsschouwburg door een Ant werps gezelschap een voorstelling gegeven. JULI 1. De heer J. Hogenbirk is afgetreden als directeur van het kantoor Haarlem van de bank Heldring en Pierson en opgevolgd door de heer A. F. L. Gregory. 4. Mr M. Rooy te Heemstede, hoofdredacteur van de Nieuwe Rotterdamse Courant, gepromoveerd tot doc tor in de economische wetenschappen. 5. In Haarlem worden de Vrije Universiteitsdagen ge houden. 10. Installatie van Mr L. H. Feitsma als officier van Justi tie bij de Haarlemse rechtbank. Viering van het feit, dat vijftig jaar geleden de eerste Rooms-Katholieke school in Oud-Schoten werd opge richt. In de Grote Kerk wordt een steen onthuld ter nagedach tenis aan de componist W. A. Mozart.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 123