- 92 - JULI 11De Haarlemmer Kr aas Bolt wint het jaarlijkse inter nationale orgelconcours. 0 Wegens zijn vertrek naar Venlo op 1 September neemt de heer W. Schoenmakers afscheid als inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, de heer H. T. M. Bouchette uit Amsterdam volgt hem op. 12. Mr C. Briët te Haarlem, afgetreden als president van de Amsterdamse rechtbank, 70 jaar. 16 Het feit, dat honderd jaar geleden het beeld van Lou- rens Janszoon Coster op de Grote Markt onthuld werd, gaat onopgemerkt voorbij. 18 De gemeenteraad besluit tot verkoop van grond aan de Orionweg, hoek Steenbokstraat voor de bouw van een consultatiebureau van de Noordhollandse Vereniging tot bestrijding der t.b.c. (zie 28 December), stelt voor de asfaltering en verbreding van de Kinderhuissingel 150 000,— beschikbaar, voor aankoop van perceel Zijl- weg 146 ten behoeve van de dienst Openbare Werken een bedrag van 60.000,-, voor verbetering van vloe ren, verlichting, meubilair van de Meisjes-HBS een bedrag van 100.000,-, voor het inrichten van het op 16 Juni 1954 aangekochte perceel Kennemerplein 1 een bedrag van 46.500,-, welk pand bestemd zal wor den als kantoren van de inspecteur van het onderwijs der gemeente en van de economisch adviseur, voor het maken van een schetsplan voor een nieuw ziekenhuis aan de Schipholweg, een bedrag van 60.000,-, voor het uitvoeren van grondwerk ten behoeve van de aan leg van een nieuw sportpark ten westen van de Delttlaan een krediet van 530.000,-, besluit tot het aangaan van een geldlening van 1.000.000,- tegen een rente van 4i/op onderhandse schuldbekentenis en tot het be schikbaar stellen van subsidies aan de Algemene Bond van Ouden van Dagen en de Haarlemse Bestuurders- bond (N.V.V.) ten behoeve van sociëteitswerk. 20. fDe heer F- Ch- Dix te Heemstede' een bekende flSuur in tuinbouwkringen, 75 jaar. 23. Om de broodbezorgers vacantie te verzekeren m de tijd der schoolvacanties wordt geen brood aan huis bezorgd,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 124