- 2 - en steden geweest is. Vervolgens behandelde spreker het pro bleem van de grenswijzigingen, sedert September 1940 weer actueel, en de bezwaren van een niet afdoende oplossing. Als voorbeeld o.a. de verwarde situatie aan de IJmond. Een interessant betoog over een onderwerp dat aller belangstel ling waard was. Zaterdag 19 Mei was het Luilak en evenals vorig jaar trokken onze wandelaars er weer vroeg op uit. De blauwe tram van 6 uur 20 bracht hen van de Tempeliersstraat naar de Liebrug, vanwaar de tocht door de frisse weiden naar Spaarndam voerde. Ons bestuurslid Warnaars trof wederom de voorbereidingen voor deze geslaagde tocht, die alle deel nemers waardeerden en de overige leden warm aanbevelen, het vroege uur ten spijt. 28 Juni bracht ons weer in de Kroonzaal bij Brinkmann, waar mejuffrouw Dr Jo Daan, hoofd van de afdeling dialec tologie van de Koninklijke Nederlandse Academie van We tenschappen ons over 'Haarlems, Hollands, Nederlands' zou spreken. Het was voor sommigen misschien een teleurstelling dat mejuffrouw Daan niet met een heel repertoire typisch Haar lemse uitdrukkingen op trad, doch de uiteenzetting over de werkmethode van de dialectoloog en het in kaart brengen van woordgebruik en accenten was zeer boeiend en leerrijk. De Algemene Vergadering werd op Dinsdag 24 Juli 1956 in de Hoofdwacht gehouden. De notulen werden gelezen en goedgekeurd, evenals de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester. Beide functionarissen traden af en al verliezen wij de heer P. A. Dijkema niet als bestuurslid, toch viel het de vergadering moeilijk zijn besluit, deze functie over te dragen, te aanvaarden, waar hij zich 25 jaar lang op zo voortreffelijke wijze van zijn taak heeft gekweten. In zijn plaats werd Uw huidige secretaris gekozen. De heer B. F. Enschedé nam tevens afscheid als bestuurs lid, hetgeen door allen als een groot verlies werd beschouwd. In zijn plaats werd Ir D. J. Enschedé voorgesteld, zodat de traditionele band van Haerlem met de firma Enschedé ge handhaafd blijft.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 12