- 98 - SEPTEMBER-OCTOBER een rouwkrans bij het beeld van Lourens Janszoon Coster. De heer J. Gelijns, benoemd tot inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Hoorn, neemt afscheid als hoofd van de Klaas de Vries MULO-school. 30. In het afgelopen kwartaal is het aantal inwoners de 167.000 gepasseerd. OCTOBER 1. De heer Simon Koster treedt in functie als hoofdredac teur van Haarlems Dagblad/Oprechte Haarlemsche Courant. Mejuffrouw G. J. H. Rikkerink te Heemstede, veertig jaar werkzaam op het advocatenkantoor van Mr F. van der Goot, wordt toegekend de gouden eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. Kremer's koffie- en theehandel (opgericht 1792) ge associeerd met de thee- en koffiehandel voorheen P. E. Thueré te Amsterdam. 2. De gemeenteraad besluit tot het aangaan van een geld lening van drie millioen gulden tegen een rente van 4(4%. (Zie 11 October.) 3. Het verbouwde badhuis van Het Witte Kruis aan de Schotersingel wordt in gebruik genomen. Gedeputeerde Staten van Noordholland leggen het ontwerp-streekplan Zuid-Kennemerland ter visie; voor 1 Januari worden bij het college 59 bezwaarschriften ingediend. 4. Opening van het Berkerodelyceum aan de Koediefslaan te Heemstede, een dependance van het Christelijk Lyceum. 5. Installatie van de PTT-kamer voor Noordholland (be halve Amsterdam), waarvan Mr J. A. P. C. ten Bokkel voorzitter is. fDe heer C. van der Wilden te Bennebroek, directeur van de filmfabriek Polygoon. 8. Bij Koninklijk besluit is goedgekeurd het onteigenings- besluit van de Rijkswaterstaat voor de aanleg van de wes-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 130