- 101 - NOVEMBER 1. fJAAP Moulijn te Heemstede, employé bij een scheep vaartmaatschappij, schrijver van zeemansliedjes en van de cantate 'Herboren Holland'. Uitbreiding van het Christelijk Militair Tehuis aan de Jansweg. 'De heer Corneille F. Janssen uit Amsterdam aanvaardt zijn functie van ambtenaar belast met de monumenten zorg bij de gemeente. 3. Leggen van de eerste steen der nieuwe Gereformeerde kerk aan de Camplaan te Heemstede. 4. Pastoor W. J. Geels volgt pastoor G. P. A. Alkemade op, die benoemd is tot pastoor en deken te Hoofddorp, als hoofd van de R.K. parochie te Aerdenhout. 5. Dr Ir J. A. de Goey, directeur van de Drukkerij De Spaarnestad, viert zijn zilveren jubileum. Ingebruikneming van de nieuwe operatie- en röntgen- afdeling van het Diaconessenhuis. 6. Naar aanleiding van de gebeurtenissen in Hongarije wordt in de Grote Kerk een gebedssamenkomst gehou den; onder leiding van het Rode Kruis worden inzame lingsacties gehouden. (Zie 29 November.) 8. Viering van het veertigjarig bestaan van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen. f De heer C. Ft.emmtng te Bloemendaal, oud-directeur van de Amsterdamsche Bank- Incassobank te Amsterdam. 10. Opgericht is de Stichting Vluchtelingenhulp Zuid-Ken- nemerland. 11. Wegens zijn vertrek naar Buurse neemt Ds S. H. J. Voors afscheid als predikant der Hervormde gemeente te Haarlem. (Hij was speciaal belast met de geestelijke verzorging in het Diaconessenhuis.) 12. fDe heer G. A. van der Mey, oud-hoofd van de Sint Aloysiusschool te Overveen. 13. De heer H. M. de Wolf, veertig jaar bij het GEB, toe gekend de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 14. Officiële opening van het bejaardencentrum 'De Blin ken'.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 133