- 102 - NOVEMBER 15. Wegens zijn aanstaand vertrek uit Haarlem neemt de heer P. V. de Wit afscheid als voorzitter van de Vereni ging Volksuniversiteit. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit een half millioen gulden uit de reserve te bestemmen voor aan koop van een buitenplaats. 16. fDe heer H. L. Spee, oud-adjudant van politie en oud lid van het hoofdbestuur der R.K. Bond van Politie personeel Sint Michaël. Ter nagedachtenis van de oprichter van de Vereniging Haarlem-Zuidwest, de heer W. Hommes, wordt in het verenigingsgebouw aan de Kamerlingh Onnesstraat een plaquette onthuld. 20. Bij de restauratie van het stadhuis wordt een fragment van de vroegere kloosterkerk gevonden. 21. De gemeenteraad besluit tot het beschikbaar stellen van een krediet voor hulp aan Hongaren (zie 29 November), verhoogt de tarieven van water en van het slachten, stelt het uitbreidingsplan Parkwijk in Haarlem-Oost vast en besluit 'De Doelen' te verhuren aan padvindersgroepen. Begonnen wordt aan het bouwen van een geprefabri ceerde school voor openbaar lager onderwijs aan de Dokter De Liefdestraat. 22. Viering van het honderdjarig bestaan van de Vereniging 'Weten en Werken' in het Concertgebouw met een bijeenkomst; op 8 December recipiëert het bestuur. 25. Ds P. N. Kruijswijk, voorganger van de afdeling Haar lem-Noord van de Nederlandse Protestantenbond, wordt tevens voorganger van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden. De heer J. van der Plas, vijftig jaar zanger van het zang koor in de R.K. parochie in de Leidsebuurt (kathedraal) ontvangt de Pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. 26. fDe heer J. Koning, die veertig jaar lid geweest is van de kerkeraad der Hervormde gemeente te Spaarndam. 27. fDe heer P. C. Stol, accountant en oud-speler van de voetbalclub 'Haarlem'. 28. fDe heer D. Polderman, directeur van het Aannemers-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 134