- 6 - Onze trouwe vriend B. Cornet nam aan het eind van het jaar zijn ontslag als concierge. Zijn gezondheidstoestand liet hem niet meer toe zijn taak, die hij vele jaren altijd zo stipt waarnam, te blijven volhouden. Wij betreurden dit, doch begrepen zijn besluit. De wijzigingen in het stadsbeeld gaven ons verschillende malen reden tot verbazing. De moderne, op zichzelf mis schien aesthetisch verantwoorde gevel van magazijn Neder land in de Grote Houtstraat trof ons als wel zeer onharmo nieus in dit stadsgedeelte, evenals de glazen gevel aan het Spaarne, tegenover de Oude Gracht. Bepaald stotend is het destijds afgebrande en inmiddels afgebroken huis aan de Gedempte Oude Gracht (no 87), waarnaast zelfs een nog goed huis met een aardig geveltje (no 89) gesloopt werd. Ons inziens wat voorbarig, nu er blijkbaar nog steeds geen oplossing voor deze ontsierende kale plek is gevonden. De plannen voor wegen- en stratenaanleg, aangepast aan de moderne verkeerseisen gaan uiteraard gepaard met af- en doorbraken, die helaas vaak onvermijdelijk zullen zijn. Wij hopen dat de thans geprojecteerde verkeersaders, die een pijnlijke operatie zullen zijn, dan ook een afdoende oplossing voor een redelijke termijn zullen blijken. Wij hebben echter vertrouwen in de vooruitziende blik van de planologen en de beslissingen die Stad, Provincie en Rijk zullen nemen, waarbij wij in dit proces op de bres moeten staan, als een verdedigend advocaat voor de histo rische schoonheid van onze stad. H. E. Stenfert Kroese

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 16