DS MARIE GERARD BLAUW 20 November 1868—8 Maart 1956 Het was Ds Blauw gegeven tot in hoge ouderdom het werk te doen dat hem lief was. Immers, nog in zijn 87ste levensjaar, predikte hij waar hij gevraagd werd en bediende hij het Hei lig Avondmaal waarbij hem, kort voor zijn dood, het teken gegeven werd dat zijn einde naderde. In het Diaconessenhuis, waar hij zelf geestelijk verzorger der zieken geweest is, ontsliep hij na een kort ziekbed. Op 20 November 1868 te Schoonhoven geboren, was hij aldaar en te Doetinchem aanvankelijk als onderwijzer werk zaam. Maar het predikambt trok hem en, na het bezoeken van het Gymnasium is hij, met goed gevolg, te Amsterdam en te Leiden theologie gaan studeren. In de Hervormde gemeenten van Blokzijl, Spaarndam en later Schoten, is nog zeer veel van de intensieve geestelijke arbeid van deze stoere werker te bespeuren. Maar ook in meer tastbare zin zijn de resultaten van zijn werken merkbaar want, behalve voor de geestelijke opbouw van zijn gemeente leden had Ds Blauw een bijzondere liefde voor een meer zichtbaar bouwen. De Hervormde kerk aan de Kloosterstraat zou zonder zijn inspirerende arbeid niet gebouwd zijn en ook in de bouw van de Immanuëlkerk had hij een belangrijk aandeel. En bij zijn emeritaat in 1939, in zijn 70ste levensjaar, zei hij tot mij: 'ik kan het me niet begrijpen, ik zou nog wel willen beginnen'. Hij dacht dan ook niet aan rusten en admini streerde en beheerde verschillende fondsen zoals bijv. de Classicale weduwenbeurs; daarbij vervulde hij in verschil lende schoolverenigingen belangrijke functies, ja, was hij, als het ware, de ziel daarvan. Waar ik het voorrecht heb gehad, met Ds Blauw als voor zitter, secretaris of penningmeester van verschillende school besturen, verscheidene scholen te bouwen, heb ik hem meer dan 20 jaren van zeer nabij kunnen gadeslaan en tenslotte als vriend met hem mogen verkeren. Met velen ben ik hier voor uitermate dankbaar.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 25