- 34 - bant, die ons huis op 3 April 1731 aan Adriana van Hoorn, weduwe van Mattheus Hooft, zou verkopen. Adrianus Franciscus Cousebant had het verkregen als erfgenaam ab intestato van zijn neef Franciscus Cousebant, welke laatste eigenaar ervan was als erfgenaam van Geertruyd en Maria Anna Cousebant, aan wie het uit de nalatenschap van Fran cois Barentsz. Cousebant bij de onderhandse boedelschei ding van 1 Augustus 1669 was toegewezen. De nieuwe eigenares kwam niet alleen in het bezit van een huis en erf in de Smedestraat tegenover het 'marktveld', maar ook van een huis of 'kamer' erachter in de Schoolsteeg. Zij zette met haar zoons Isaac en Mattheus aanvankelijk de zaak voort van haar man, die een vermogend zijdehandelaar was ge weest, maar bij akte van 26 Februari 1733, gepasseerd voor notaris Aalst de Bruyn alhier, werd hieraan een einde ge maakt. Op dezelfde dag gingen Mattheus en Isaac Hooft een nieuwe compagnieschap in gouden, zilveren, zijden en andere stoffen aan. Mattheus Hooft was gehuwd met Bar bara Fries, die op 28 Maart 1770 overleed. Bij testament van 9 Juni 1741 voor notaris Aalst de Bruyn alhier hadden zij elkaar tot erfgenaam benoemd en na hun dood hun kinde ren. Aangezien hun huwelijk kinderloos was gebleven, wees Mattheus Hooft zijn nalatenschap voor de ene helft toe aan Koenraad Hoves, koopman, voor de andere helft aan Johanna Eysenbroek c.s. Hoves zou tevens executeur-testamentair zijn. Na het overlijden van Mattheus Hooft op 17 April 1777 liet hij als zodanig op 28 Mei 1777 voor notaris Pieter Elout alhier een inventaris van de bezittingen opmaken, die zeer aanzienlijk waren en o.a. een huis in de Anegang, be woond door de overledene, een buitenplaatsje 'Buitenrust' in de Twijnderslaan en een groot bedrag aan Engelse fondsen en voorraden zijden, zilveren en gouden stoffen omvatten. Ons huis, belend ten Westen door "t Postpaard', ten Oosten door Gerard Malefijt, werd bewoond door jonkvrouwe Johanna Maria van Saanen, niet de eerste de beste dus. Zij was waarschijnlijk dezelfde als Maria Johanna van Saanen, die volgens de doopboeken van de Ned. Hervormde gemeen te alhier op 18 November 1710 werd gedoopt als dochter van Mr Remees Floris van Saanen en Maria de Goyer. Flaar broeder, Mr Remees Floris van Saanen, gedoopt 23 Juli

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 62