91 FEBRUARI plannen tot verbetering van de doorgangen onder de spoorwegviaducten op de Friese Varkenmarkt en de Oostsingelgracht wordt 90.000 beschikbaar gesteld en voor het uitwerken van plannen voor de tunnels nabij de Westergracht, Pijlslaan en Munterslaan ƒ145.000; be sloten wordt tot opheffing van het verbod tot verkoop van tabaksartikelen door middel van automaten en aange gaan wordt een lening van ƒ25.000 met de Vereniging 'Rembrandt' ten behoeve van de aankoop van een stil leven van Heda, ter plaatsing in het Frans Halsmuseum; de raad besluit de kermis van 29 april tot 6 mei op de Parklaan te houden. 14. fDe heer F. J. van Eekelen, procuratiehouder van het kantoor Haarlem der Rotterdamsche Bank N.V. 15. j"Ds. W. Spliethoff, predikant der Evangelisch Lutherse gemeente. Aan het Frans Halsmuseum worden in langdurige bruik leen afgestaan twee schilderijen van Adr. van Ostade, a komstig uit het Rijksmuseum en het Mauritshuis. 16. Ter gelegenheid van zijn 80ste verjaardag wordt in de Waag een tentoonstelling ingericht van werken van Jaap Wigersma (zie 7 maart). Aan de Vondelschool te Aerdenhout wordt ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan der school een bronzen gedenkplaat met afbeelding van Vondel aangebracht. 18. Gedeputeerde Staten richten zich tot de gemeenteraden van Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Haarlemmermeer over de plannen tot opheffing van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, waarbij Zuid Schalkwijk en een gedeelte van Spaarndam bij Haarlem en het overige deel bij Haarlemmermeer zouden worden gevoegd. 19. De Eerste Kamer benoemt tot griffier Jhr. Mr. J. W. Röell te Heemstede, kabinet-chef van de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland. Opgericht is de Stichting 'Haarlem-Noord'. 23. "j\Ds. S. A. Baljon te Dieren, vroeger predikant der Hervormde gemeente te Spaarndam. 27. De gemeenteraad besluit een subsidie van ƒ24.105 te

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 129