91 MEI 3. Leden van de gemeenteraad nemen de in Den Hout opgestelde maquette van het Hildebrandmonument in ogenschouw. fDe heer G. Fortgens, juwelier en oud-voetballer van 'Haarlem'. fDe heer J. A. van Herwaarden, Aerdenhout, presi dent-directeur van Van Herwaarden's Kalkzandsteen fabrieken N.V. te Hillegom. 10. In tegenwoordigheid van prins Bernhard opening van de fabriek voor geneesmiddelen Merck Sharp and Dohme Nederland N.V. in de Waarderpolder. Mr. J. Gerretsen, advocaat te Leiden, geïnstalleerd als griffier van het kantongerecht. 11Taptoe-unique op de Grote Markt. De heer J. W. Kramer, particulier secretaris en rent meester, 60 jaar werkzaam bij de familie Stoop te Bloemendaal. 20. De heer J. A. van der Meij, 40 jaar werkzaam bij de N.V. zeepfabriek Het Klaverblad, wordt toegekend de bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. De vroegere schoolarts mevrouw A. H. Hazevoet- Renout wordt voor haar verdiensten toegekend de zilveren Schukkink Kool-legpenning van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Gezond heidskolonies (zie 13 juni). 21. Mgr. Mr. A. Diepenbrock te Aerdenhout, landelijk secretaris van de Katholieke Actie, benoemd tot geheim kamerheer van de Paus. De heer J. Steensma, 50 jaar werkzaam bij Franken's broodfabrieken, toegekend de zilveren eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. 22. De R.K. Middenstandsbond in de bisdommen Haarlem en Rotterdam viert zijn gouden jubileum. De gemeenteraad besluit tot verkoop van 3275 m2 grond aan de Muiderslotweg voor de bouw van de Sint Petrus- en Pauluskerk, tot het beschikbaar stellen van 4.000 voor het houden van tentoonstellingen in de Vishal en van 46.100 (waarvan het rijk/19.825 zal vergoeden) voor

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 135