100 AUGUSTUS-SEPTEMBER Raad van de Kinderbescherming, secretaris van het Scheidsgerecht voor de bloembollenhandel. 4. tlr- W. Koppen, oud-directeur van de N.V. Haarlemse Machinefabriek voorheen gebr. Figee. 9. In de Vleeshal wordt de tentoonstelling 'Het station' geopend. 13. Ds. G. W. C. Vunderink te Zeist, vroeger predikant te Haarlem, 80 jaar. 15. Rector L. J. H. Wolf van het Joseph Internaat te Bloemen- daal benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. 23. In de Vishal wordt een tentoonstelling gehouden onder de titel 'Het portret rondom Jan Sluijters'. 28. fDe heer G. Alders, oud-lid van de Kamer van Koop handel en ere-voorzitter van de afdeling Haarlem van de R.K. Smedenbond. De Burgemeester verwelkomt in het stadhuis 112 Iraanse padvinders, en krijgt bezoek van de burgemeester van de Engelse gemeente Holborn, de heer William J. Ridd. 30. De heer D. H. A. van Ake richtte 50 jaar geleden een dansacademie op. 31. De bewoners van Zandvoort, Haarlem en Amsterdam nemen afscheid van de tram der N.Z.H., die vervangen wordt door een autobus; in de Tempeliersstraat zijn vele duizenden bijeen en leden van de Koninklijke Lieder tafel 'Zang en Vriendschap' zingen een door Jos de Klerk gecomponeerd 'requiem'. Jaarvergadering van de Nederlandse Vereniging voor Handenarbeid en tentoonstelling ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der afdeling Haarlem dier vereniging. SEPTEMBER 7. Onthulling van de beelden boven de Pandpoort van het Stadhuis, voorstellende de graven van Holland Willem II en Floris V, welke gemaakt zijn door Mari Andries- sen. Deze plechtigheid vormt een sluitstuk van het eerste deel van de restauratie van het Stadhuis onder leiding van de architect C. W. Royaards. De Vereeniging Haerlem biedt een antieke barometer aan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 138