101 SEPTEMBER 9. fir. H. J. van Bremen te Bloemendaal, leraar aan de Hogere Technische School. De familie Dijkstra exploiteert 'Kraantjelek' te Over- veen een halve eeuw. Mevrouw J. C. Staritsky-Sevenhuijzen neemt na 47 jaar bij het onderwijs werkzaam te zijn geweest, afscheid van de Anslijnschool. 10. "(Trof- Dn W. M. van der Scheer, oud-hoogleraar te Groningen en oud-geneesheer-directeur van het Provin ciaal Ziekenhuis te Santpoort. 12. Prins Bernhard stelt in Jutfaas de leiding van de Water- transportmaatschappij Rijn-Kennemerland in werking; de mededirecteur der maatschappij, Ir. S. Kramer te Bloemendaal, wordt benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau en de adjunct-directeur, de heer W. van der Werff tot ridder in deze orde. Tijdens een openbare veiling koopt de N.V. Conrad Stork Hijsch de fabrieksgebouwen van de N.V. Chemi sche Industrie Rids in de Waarderpolder voor 536.429. Opening van het kantoor van de Gemeentelijke Haven dienst nabij de Prinsenbrug. 20. fDr. J. Pot te Oldebroek, oud-leraar H.B.S. a te Haarlem. 21. Ter herdenking aan het feit, dat de Gereformeerde kerk in Hersteld Verband is overgegaan in de Hervormde kerk wordt in de Grote Kerk een raam, gemaakt door Gunhild Kristensen, onthuld. 23. fir. P. J. van Zwieten, oud-directeur van de N.V. Haarlemsche Machinefabriek, voorheen Gebr. Figee. IDs. B. de Jong, emeritus-predikant van de Hervormde kerk. 24. JDe heer H. Stinis, oud-bestuurslid van de afdeling Haarlem van de Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren. De heer J. West te Zandvoort, veertig jaar werkzaam bij de N.Z.H., wordt toegekend de bronzen medaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. 28. H. M. Koningin Juliana opent de Velsertunnel. 29. Ter gelegenheid van de opening der Velsertunnel pas seren duizende auto's de Delftlaan en Rijksstraatweg.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 139