103 OKTOBER-NOVEMBER 23. De gemeenteraad benoemt tot directeur van de te stichten Gemeentelijke dienst voor Volkshuisvesting de heer G. B. F. Hoes, architect te Utrecht. 26. De heer J. W. Fossen, benoemd tot inspecteur voor het kweekschoolonderwijs, neemt afscheid als leraar van de Rijkskweekschool voor onderwijzers(essen) te Haarlem. 27. fDe heer A. J. Grootens te Bloemendaal, kunstschilder en nestor (93 jaar) der schilders uit deze omgeving. 28. fDe heer J. F. van der Meer, em.-pastoor der R. K. kerk. De heer H. Zwaanswijk, 50 jaar boekdrukker bij Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V., wordt toegekend de bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 30. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt Mr. G. van Leeuwen van Duivenbode afscheid als griffier van de Haarlemse rechtbank. NOVEMBER 2. De heer J. C. Janssen neemt afscheid als tuinbaas van Thysse's hof. 5. De heer A. Strikkers neemt afscheid als klarinettist van het Noordhollands Philharmonisch Orkest en hem wordt toegekend de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 6. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit tot aankoop van 'Elswout' voor ƒ1.170.560; het rijk heeft toegezegd de helft bij te dragen. 7. Mevrouw Mr. J. M. Kunst te Haarlem, algemeen secretaresse van het hoofdbestuur van 'Het Witte Kruis' wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Viering zilveren jubileum der afdeling Haarlem van het Wit-Gele-Kruis; de voorzitter, de heer R. M. J. A. Schlatmann wordt benoemd tot ridder in de orde van H. Gregorius. 12. De gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarn- woude besluit het erfpachtsrecht van de 'Stompetoren' te Spaarnwoude over te nemen van de Hervormde ge meente te Spaarndam.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 141