12 beste opgelost zouden kunnen worden. Dat de leden van Haerlem door dit interessante betoog geboeid waren, was goeddeels te danken aan de voortreffelijke wijze, waarop de voordracht was voorbereid en werd gehouden, doch tevens aan hun belangstelling voor Haarlem en zijn omgeving, die zich niet beperkt tot de geschiedenis en de oude gebouwen, maar wel degelijk ook uitgaat naar de toekomst en de nieuwe gebouwen. I april hield Mej. Dr. G. H. Kurtz een lezing over 'Taak en betekenis van de Archiefdienst'. Mede in verband met het jubileum van deze dienst en de ter gelegenheid daarvan ge organiseerde tentoonstelling '100 jaar Haarlemse Archief dienst' in het Huis van Looy had deze interessante voordracht een actueel karakter. Het werd velen duidelijk wat de Archief dienst doet en welk belang dit werk voor enkeling en gemeen schap heeft. 9 mei maakten wij kennis met Geert van Wou, de meester- klokkengieter uit Kampen, ons levendig voorgeschilderd door de heer C. N. Fehrmann. 8 juni, Luilak, dus trokken onze wandelaars in alle vroegte er op uit. De trouwe blauwe tram bracht hen tot de Liebrug en de heer Warnaars leidde hen verder door de grassige en drassige velden naar Spaarndam. Toch was een ieder, natte voeten ten spijt, verrukt over de prachtige wandeling. Van 8 tot 21 juni organiseerden wij in de Hoofdwacht een tentoonstelling van het tekenwerk naar het interieur van de oude Bavo, van de hand van Willem Horsman. Vele belang stellenden hebben deze tentoonstelling bezocht en het werk van deze zeer verdienstelijke stadgenoot bewonderd. De accura tesse tot in de kleinste details, gepaard aan een grote gevoelig heid voor licht en sfeer, geven aan dit zeer bijzondere werk een voornaam cachet. II juli, Algemene Vergadering in de Hoofdwacht. De notulen werden voorgelezen en goedgekeurd, evenals de jaarverslagen van penningmeester en secretaris. De aan de beurt van af treden zijnde bestuursleden Spoelder, de Jongh en War-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 14