13 naars, die zich allen herkiesbaar hadden gesteld, werden bij acclamatie opnieuw gekozen. Vervolgens besprak de voorzitter het beleid van het komende jaar en in het bijzonder de zorg wekkende financiën. Het tekort van ƒ1.266,85 wettigt een contributieverhoging, doch er zal getracht worden dit zo lang mogelijk uit te stellen. De rondvraag bracht weer veel stof en plannen ter tafel, de molen aan het Penningsveer, Beeckesteyn, de mogelijke fotowedstrijd, enz. enz. De voorzitter besloot deze geanimeerde vergadering met te constateren dat het telkens weer verheugend is hoe prettig het contact met de leden is en dat deze jaarlijkse gedachtenwisseling zeer nuttig en stimu lerend werkt. Op 15 augustus luisterden vele leden en hun genodigden in de tuin van het kantongerecht naar een welgekozen en prachtig uitgevoerd concert van de bekende beiaardier Sjef van Balkom uit Den Bosch op het carillon van de Bavo. De bijzon dere omgeving van deze oude stadstuin droeg het hare bij voor het slagen van deze avond. 10 oktober hield de heer H. Dijkstra uit Bennebroek een voordracht over 'de Valkerij vroeger en nu'. Deze lezing wekte grote belangstelling en het gehoor was unaniem verrukt over deze bijzonder geslaagde avond, die nog extra opgeluisterd werd door het optreden van een levende valk, die door de heer Dijkstra voortreffelijk was afgericht. 19 oktober zagen vele leden de bijzondere pracht van Els- wout. De grote belangstelling telkenjare bewijst dat ook deze traditionele tocht door velen gewaardeerd wordt. Aangezien de lezing op 25 februari grote belangstelling had gewekt, meenden wij dat velen het op prijs zouden stellen de situatie onder deskundige leiding ter plaatse in ogenschouw te nemen en de nieuwe gedeeltelijk reeds gebouwde woonwijken te zien; wij besloten onze jaarlijkse excursie aan het streekplan IJmond te wijden. Ir. P. K. van Meurs vonden wij bereid een tocht voor te bereiden en een toelichting te geven tijdens een kopje thee in Velserend. Hierna begaf het gezelschap van ruim 150 deelnemers zich in 4 grote bussen, waarin door middel van een microfooninstallatie Ir. van Meurs en drie

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 15