14 heren van de Planologische Dienst tijdens de rit de nodige uitleg gaven. In grote lijn ging de tocht via IJmuiden, Velser- tunnel, Hoogovens, Beverwijk en Heemskerk weer terug naar Haarlem. De geprojecteerde en ten dele reeds uitgevoerde wegen, woon- en industriewijken werden bezocht en men kreeg een zeer goede indruk van deze stad in wording. Onze dank aan de heer van Meurs c. s. na deze indrukwekkende tocht was welgemeend. Op 4 november heeft Dr. J. Meyer, leraar aan het Coorn- hertlyceum, ons iets verteld over Jonkheer Mozes Salvador, een sefardische non-conformist in het statige Haarlem van de 19de eeuw. Dat dit zo'n bijzonder vlotte en boeiende lezing zou worden, was voor de aanwezigen, die nieuwsgierig door de gekozen titel, gekomen waren, een grote verrassing. Zij, die de heer Meyer kenden, wisten wel dat hun komst ruim be loond zou worden. Uw bestuur vergaderde in het afgelopen jaar 11 maal. Aanvragen voor grotere en kleinere restauraties werden behandeld, als ook adressen gericht tot de betreffende instan ties, waar wij meenden dat het behoud van monumenten of stadsschoon dit wenselijk maakte. In ons vorig jaarverslag vermeldden wij, dat onze concierge B. Cornet zijn ontslag had ingediend, daar zijn gezondheids toestand hem te zeer belemmerde bij het vervullen van zijn taak. Op 13 februari namen wij in een bijzondere bestuursver gadering afscheid van hem. Enkele maanden later, 26 juni, overleed de heer Cornet op 83-jarige leeftijd. Bij de teraardebestelling op 29 juni waren Uw voorzitter Dr. C. Spoelder en enige bestuursleden aan wezig. Namens de Vereeniging Haerlem was een bloemstuk gezonden en Uw voorzitter sprak op de ons zo bekende wijze een bijzonder hartelijk en welgekozen woord aan het graf. Melding dient ook gemaakt te worden van enkele ge schenken. Mejuffrouw P. Bienfait verrijkte onze verzameling met een collectie briefkaarten van vroegere, thans gewijzigde, stads-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 16