15 gezichten, als ook enkele geschriften en drukwerkjes, die op Haarlem betrekking hebben. Van de heer Cornegoor mochten wij een oude foto ontvangen van de bekende banket bakkerij Cornegoor in de Grote Houtstraat 120 A, zoals deze destijds was. Een ander cadeau was iets, dat wij schonken. Hiertoe in staat gesteld door een aantal leden, die gelden bijeen brachten, boden wij het Gemeentebestuur op 7 september een fraaie Louis XVI barometer aan. Deze siert thans de nieuwe trap- hal. Zowel barometer als de nieuwe gang langs de binnen plaats achter de Gravenzaal worden in het Jaarboek afgebeeld. Behalve ons Jaarboek 1956 verscheen een tweede druk van Honderd Jaar Hartekamp. Ook deze druk was zeer spoedig uitverkocht en in december 1957 verscheen een derde druk, doch ditmaal niet meer als uitgave onzer vereniging, overeen komstig de afspraak bij de eerste druk met de auteur gemaakt. In november werd een boekje uitgegeven over Spaarndam, getiteld Waar Spaarne en Lie tezamen vloeit, door de Volks kunde Commissie van de Vereeniging Haerlem, met geldelijke steun van de Gemeente Haarlem, het Nederlands Volks kundig Genootschap, enkele particulieren uit Spaarndam en onze vereniging. Wij schreven vorig jaar vertrouwen te hebben in onze samenwerking met de afdeling Monumentenzorg van Open bare Werken en wij menen te kunnen zeggen, dat al zijn er geen direct opzienbarende wapenfeiten te melden, met de adviezen bij verschillende restauraties voor dit samengaan een basis is gelegd. Voor een korte bespreking van hetgeen in ons stadsbeeld veranderde, zal de heer Corneille F. Janssen, hoofd van deze afdeling, zorgdragen. Rest Uw secretaris in dit verband op drie punten te wijzen. Op initiatief van de winkeliers van de Jacobijnestraat werd de straatlantaarnverlichting verbeterd. Het heengaan van de blauwe tram, uit praktische overwegingen volkomen gemoti veerd, liet een lege plaats, die echter wel spoedig door een ander zorgenkind, de geparkeerde auto's, ingenomen zal zijn. Het derde punt is het uitblijven van een verandering aan de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 17