20 zelf dat hier geen grootmajoor staat doch Willem Spliethoff, zich wetend drager van de schat van de liefde Gods in Christus Jezus in het aardse vatHiervan zal hij getuigen zondag aan zondag, zo lang hem daartoe kracht geschonken zal worden. Wie hem bezocht heeft toen hij op het zware ziekbed lag, waarvan hij niet meer zou opstaan, weet, hoe hij uit diezelfde schat troost heeft geput tot zijn laatste snik. Typerend voor Spliethoff was bovenal zijn natuurlijke eenvoud. Wars van uiterlijk vertoon was hij in zijn gezin en m de gemeente steeds zichzelf. Hij prefereerde geenszins, noch letterlijk noch figuurlijk, de vooraanzittingen. Naast de arbeid in de gemeente had het werk onder mili tairen zijn voortdurende belangstelling. Tevens nam hij deel aan verschillend werk op oecumenisch terrein. Ondergetekende heeft zeventien jaar als collega met hem dezelfde gemeente gediend en weet daardoor beter dan iemand anders hoe juist het gezin van deze pastor het toe komende deel kreeg. Immers, wij zien zo vaak dat predikanten of andere leidende figuren zowel uit het bedrijfs- als ver- en i gingsleven het gezin vaak de dupe laten worden van hun arbeid. 'Elk huisje heeft zijn kruisje' was natuurlijk ook waar in het gezin Spliethoff. Voor zijn vrouw en voor de kinderen was hij de rechte man en vader. Vandaar de lege plaats, die zijn overlijden niet alleen op de kansel, maar juist misschien nog het meeste in het gezin heeft achter gelaten. Hij ruste in vrede. C. H. Brandt 4

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 24