WIJNAND VAN WAVEREN 2 september 18806 maart 1957 Met het overlijden van de heer Wijnand Van Waveren, directeur van Van Waveren's Koninklijke Graanhandel N.V., is een markante, krachtige figuur heengegaan. In het eind der vorige eeuw en in het begin van deze eeuw heeft hij voortreffelijk voetbal gespeeld voor de H.F.C. Hij kwam ook enkele malen uit in het Nederlands elftal. Als cricketer voor 'Rood en Wit' was hij mogelijk nog groter. Ook als cricketer was hij internationaal. De heer Van Waveren is ook enkele jaren lid geweest van de gemeenteraad van Bloemendaal. Wie in Haarlem school gegaan heeft in het begin van deze eeuw, weet hoe zeer de toen in Nederland opkomende sport en vooral de voetbalsport in de Haarlemse Club H.F.C. leefde in de harten van alle jongeren. In Hillegom geboren, werd Wijnand Van Waveren al gemeen als 'Wijn' bekend reeds door zijn schooltijd een echte Haarlemmer. Ook in die jeugdjaren maakt hij vele vrienden en was zeker ook zelf een goed vriend. Door de Gedenkboeken van de H.F.C. bij 40- en 50-jarig bestaan wordt om zijn naam door de inhoud van vele blad zijden een lauwerkrans gevlochten. Hij trok zich in 1908 uit de voetbalsport terug. In een van de gedenkboeken van de Haarlemse Cricket Club Rood en Wit, waarvan hij erelid was, schreef Jhr. Mr. C. L. van Lennep 'De heer Van Waveren speelde voor Rood en Wit van 1895 tot 1921. Merkwaardig genoeg bewaarde hij zijn centuries voor internationaal cricket'. Reeds heel jong was hij een uitnemend sportsman hij wist hierin van de hoogste groei en ook van ophouden. Zijn zaken vorderden verder de gehele persoon. Handel is altijd internationaal; handelsgeest, gepaard met een sterk karakter, is een van de meest zeldzame combinaties. Bij Wijn Van Waveren kwam deze combinatie tot ontplooiing. Vereist blijft dan grote inspanning, grote aanpassing en vooral vriendschap op basis van erkenning en erkentelijkheid. Een prachtig gedenkboek bij het 100-jarig herdenkingsfeest

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 31