24 spreekt van de ontwikkeling van de firma H. H. Van Waveren tot het internationale bedrijf: Van Waveren's Koninklijke Graanhandel N.V. Daarin is zijn aandeel groot geweest. Hij ontwikkelde zijn talenten door reeds jong ook in het buiten land te verblijven; hij maakte later vele reizen naar het buitenland met het gevolg dat zijn bedrijf de vleugels ver heeft uitgestrekt. t. T Yaij 19,00 tot fijn einde heeft zijn kracht hierin gewerkt, Nederland en vele Nederlanders tot nut en eer. Dit gedenk boek toont naast hem vele medewerkers van formaat die in deze bedrijven hun levenswerk vonden. Dergelijke mede werkers te vinden, te krijgen en te behouden strekt tot ere. Wie hem zeer na stonden trof steeds zijn opgewektheid, zijn humor en vooral zijn grote tevredenheid. Zoals 'even en oneven' aantrekking van gelijk en ongelijk natuurkundige wereld- wetten zijn, zijn dit in de geest 'tevredenheid en ontevreden- ,J at die tevredenheid die kracht geeft en kracht is. Merkwaardig dat ook bij deze persoon, sportsman bij uitnemendheid, het lichaam later zo vele bezwaren en restric ties te dragen kan geven. Dit alles heeft zijn krachten niet gebroken, zijn geest denkelijk slechts versterkt. 'Noblesse oblige had zijn lijfspreuk kunnen zijn. Het H.F.C.-boek schrijft o.a. van de jonge Van Waverens: 'zij gaven aan de een eigen stempel, iets ridderlijks, een zekere adel'. Met adel in het zadel wist hij de teugels te houden in eigen leven, in zijn veel-omvattend bedrijf ups en downs bij onvermijdbare tegenspoed, in oorlogstijd en in vrede. Hij heeft de teugels tot in hoge leeftijd gevoerd, hij wist ze te vieren, hij wist ze ook over te geven. Het leven gaat verder. L. F. Warnaars Sr.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 32