LEONARDES JOANNES PETRUS NIGOLAAS ARIE BOUWMAN 24 september 18894 juli 1957 Op 67-jarige leeftijd is op 4 juli 1957 overleden de heer L. J. P. N. A. Bouwman, lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland en oud-directeur van de N.V. Lissone- Lindeman. Op 24 september 1889 te Bergen op Zoom geboren, begon de heer Bouwman zijn loopbaan na zijn opleiding aan de K. M. A. te Breda als beroepsofficier en was gedurende de eerste wereldoorlog in actieve dienst. Ook in de oorlogsdagen van de 2de wereldoorlog deed hij nog dienst als reservekapitein. In 1921 aanvaardde hij een leidende functie bij de Stoom vaart Maatschappij Nederland te Amsterdam. In 1945 werd hij als deskundige op het gebied van verkeers-technische problemen, benoemd tot hoofd aan de afdeling vervoer bij het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Een jaar later volgde zijn benoeming tot directeur van de N. V. Lissone-Lindeman. In de uitbouw dezer onderneming tot het huidige bedrijf van internationale reputatie heeft de heer Bouwman een zeer groot aandeel gehad. Op 1 januari 1956 bij het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd, had hij zijn functie als directeur neergelegd. De heer Bouwman hoopte zich toen verder geheel aan zijn functies op cultureel, sociaal en charitatief terrein te kunnen wijden. En dit waren er legio. Ook hier was hij een vooraanstaande en zeer geziene figuur. Als voorzitter van het Noordhollands Philharmonisch Orkest heeft hij een groot aandeel gehad in de groei van dit orkest. Vooral ook de sociale belangen van de orkestleden gingen hem zeer ter harte. Ook op politiek terrein heeft hij zich bewogen. In 1938 werd hij voor de toenmalige Katholieke Staatspartij gekozen tot lid van de Provinciale Staten van Noordholland en in 1946 volgde zijn benoeming tot lid van de Gedeputeerde Staten, van welk college hij bijna twaalf jaar deel uitmaakte.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 60