Mr. JOHAN HENDRIK EKERING 7 oktober 191430 juli 1957 Op zaterdag 3 augustus 1957 waren vele honderden bijeen gekomen in de Grote Kerk te Haarlem om aan Mr. Ekering de laatste eer te bewijzen. Indrukwekkend kwam toen tot uitdrukking dat hij, die zich pas na volbrachte studietijd in Haarlem gevestigd had, toch volkomen Haarlemmer ge worden was. Hij is geboren in de Ned. Herv. Pastorie te Woubrugge, werd leerling van het Geref. Gymnasium te Amsterdam en op jonge leeftijd werd hij student in de Rechten, ook te Amsterdam. In 1937 behaalde hij zijn meesterstitel en hij promoveerde in 1941 op een proefschrift, getiteld: 'Motor rijtuigenaansprakelijkheid naar het Nederlands burgerlijk recht'. Inmiddels was hij gehuwd met mej. R. C. Eeftinck Schattenkerk, uit welk huwelijk zes kinderen geboren zijn. Aanvankelijk was hij medewerker op een Haarlems advocatenkantoor; daarna oefende hij tot 1955 zelfstandig de advocatuur uit. In dat jaar associeerde hij zich met twee Amsterdamse collega's, maar hij bleef te Haarlem wonen. Hij was mede-oprichter van het Haarlems Juridisch Gezel schap. Met deze opsomming is echter slechts een klein gedeelte van zijn werkzaamheden aangeduid. In de kringen van de bloem bollencultuur kende men hem goed, eerst als medewerker van de Bond van Bloembollenhandelaren en sinds 1949 als secretaris van het Scheidsgerecht voor de bloembollenhandel. In deze functie volgde hij Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink op. Van zijn kennis omtrent de ontwikkeling van dit instituut voor leken-rechtspraak in handelsgeschillen, getuigt het speciale nummer van 'Arbitrale Rechtspraak', dat hij samenstelde bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van dit Scheidsgerecht in het voorjaar van 1957. In veel wijder kring nog werd hij bekend door zijn activi teit in velerlei vorm van kerkelijke en charitatieve arbeid. Zonder enige aanspraak te maken op volledigheid noem ik

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 64